Zastosowania systemu Logginet

Używanie systemów służących do pomiaru temperatury otoczenia oraz wilgotności powietrza jest niezbędnym wymogiem we wszystkich zakładach produkujących produkty spożywcze. Systemy monitorujące te parametry muszą spełniać określone wymogi dotyczące m.in. częstotliwości zapisów oraz dokładności pomiarów. W jaki sposób można zastosować w nich system Logginet?

Składniki systemu Logginet

Poszczególne składniki wchodzące w skład całego systemu muszą być także właściwie rozmieszczone we wszystkich pomieszczeniach i chłodniach objętych monitoringiem. Idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie do tego celu właśnie systemu Logginet, produkowanego przez firmę Mikster.

Przeznaczeniem urządzeń wchodzących w jego skład jest stały montaż zarówno w pomieszczeniach, których parametry temperatury i wilgotności powietrza muszą być pod stałą kontrolą, jak i w samochodach wyposażonych w chłodnię.

Cały system Logginet składa się z czterech elementów:

  • Logginet – Radio – jest to sprawdzony i bardzo dokładny system pomiarowy przystosowany do mierzenia temperatury i wilgotności powietrza we wszystkich miejscach, w których przechowywana jest żywność. Dzięki łączności radiowej nie wykorzystuje on kabli, z powodzeniem może być więc stosowany w supermarketach wyposażonych w lady chłodnicze czy w komorach chłodzących.
  • Logginet – Standard – to przemysłowy system mikroprocesorowy, który rejestruje dowolne wielkości pomiarowe, w szczególności temperaturę otoczenia i wilgotność powietrza. Idealnie sprawdzi się do kontroli temperatury w chłodniach, pozwala na odczyty z wartości z zewnątrz oraz posiada czujnik informujący o obecności człowieka w pomieszczeniu chłodni.
  • Logginet – Clip – jest to rejestrator temperatury, który idealnie sprawdzi się w przypadku małych i średnich firm. Charakteryzuje się dużą dokładnością pomiarów oraz niską ceną. Jego dodatkową zaletą jest informowanie za pomocą SMS o występujących anomaliach temperaturowych.
  • Logginet – Car – ten transportowy rejestrator temperatury został specjalnie zaprojektowany do użytkowania w samochodach wyposażonych w chłodnię. Oprócz tego, urządzenie posiada wbudowaną drukarkę, która na polecenie użytkownika generuje kompletny raport temperatury panującej w chłodni, który może być przekazany odbiorcy towaru lub weterynaryjnym służbom kontrolującym właściwy transport żywych zwierząt.

Oprogramowanie

Oprócz samych urządzeń, skład system Logginet dopełnia także Loggisoft, czyli specjalne oprogramowanie, które integruje działanie wszystkich podpiętych pod nie elementów. Umożliwia ono nie tylko odczyt wszystkich zebranych przez urządzenia systemu Logginet danych, ale także raportowanie błędów czy drukowanie szczegółowych raportów.

śr. ocena 5 / głosów 4