O czym pamiętać przy montażu instalacji lgp w samochodzie?

O czym pamiętać przy montażu instalacji lgp w samochodzie?

Ceny benzyny sukcesywnie rosną, przez co jazda samochodem jest coraz droższa. Z tego powodu wielu kierowców szuka skutecznych sposobów na ograniczenie kosztów eksploatacji auta. Jedną z najlepszych metod pozwalającą na obniżenie cen paliwa jest zmiana instalacji w samochodzie na gazową. Aby instalacja LPG w aucie była w pełni wydajna, należy dobrze zaplanować jej montaż i późniejszą eksploatację.

Przed instalacją LPG

Efektywna praca układu LPG w samochodzie zależy od jego prawidłowego montażu, dlatego też przed założeniem instalacji gazowej należy poszukać profesjonalnego warsztatu specjalizującego się w tego typu usługach. W tym celu warto zapoznać się z opiniami i referencjami różnych firm, wybierając taki warsztat, który posiada doświadczenie w montażu LPG z uwzględnieniem konkretnej marki auta i odpowiednich dla niej rozwiązań. Każda instalacja LPG musi bowiem składać się z kompletnego zestawu komponentów optymalnie dobranych pod kątem wydajności do danej marki i wersji silnikowej. Wszelkie elementy instalacji powinny pochodzić od sprawdzonych producentów, takich jak AG Centrum. W starszych autach posiadających jednopunktowy wtrysk paliwa montowano instalacje drugiej generacji, dzisiaj jednak przeważają układy sekwencyjne trzeciej i czwartej generacji z wtryskiwaczami gazu przeznaczone dla samochodów z wielopunktowym wtryskiem paliwa. Warto też zaznaczyć, że dzisiaj instalacja LPG w aucie z bezpośrednim wtryskiem paliwa również nie stanowi problemu.

Montaż LPG w samochodzie. Co warto wiedzieć?

Instalacja układu LPG zawsze powinna być poprzedzona kompleksową kontrolą samochodu pod kątem sprawności silnika, zwłaszcza układu zapłonowego. Przed montażem instalacji gazowej należy usunąć wszystkie usterki, bowiem tylko prawidłowo działający silnik gwarantuje sprawną i wydajną pracę układu LPG. Ważne jest umiejscowienie każdego komponentu wchodzącego w skład tej instalacji. Należy pamiętać, by odseparować elektronikę od źródeł ciepła. Reduktor powinien być usytuowany wraz z elektrozaworem w pobliżu kolektora wydechowego. Warto również zastanowić się nad umiejscowieniem samego zbiornika gazu – czy powinien się on znaleźć w miejscu koła zapasowego, czy może pod autem. Prawidłowy montaż instalacji LPG to również właściwa regulacja układu i odpowiednie dostrojenie komponentów.

Po montażu LPG

Warto również zaznaczyć, że sam montaż instalacji LPG w aucie to nie wszystko, równie ważne jest bowiem serwisowanie takiego samochodu już po instalacji układu. Regularne wizyty w warsztacie i wymiana filtrów, zarówno fazy lotnej, jak i ciekłej, to podstawa sprawnego działania LPG w samochodzie.

śr. ocena 5 / głosów 1