Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny monitoring alarmowy?

Włamania, rozboje, rabunki i kradzieże należą najczęściej popełnianych przestępstw, a konieczność montażu solidnych zamków i zabezpieczeń antywłamaniowych jest dziś dla każdego oczywista. Niestety, nawet najlepsze zabezpieczenia mogą zostać sforsowane. Czy można w ogóle czuć się bezpiecznie?

Zasada ograniczonego zaufania powinna obowiązywać nie tylko na drogach – zauważa nasz rozmówca z firmy Electronics Box. Bardzo ważne, żeby z zdawali sobie z tego sprawę przedsiębiorcy, którzy jeszcze do niedawna uważali kłódki i ewentualnie jednego strażnika nocnego za wystarczający poziom zabezpieczeń swoich obiektów. Z roku na rok rabusie są coraz lepiej wyposażeni i bardziej bezczelni, toteż skuteczna walka z nimi wymaga dobrego przygotowania.

Krok 1 – system alarmowy

Dla złodzieja nie ma różnicy, jakim profilem działalności się zajmujesz – ukraść i „upłynnić” można dziś dosłownie wszystko. Dlatego bez względu na to, czy jesteś właścicielem fabryki nakrętek, czy dużego centrum badawczego, jesteś narażony na straty w wyniku włamania z kradzieżą.

Pierwszym krokiem do zabezpieczenia się na taką ewentualność jest montaż systemu alarmowego. W systemach tego rodzaju wykorzystuje się nowoczesne technologie, które potrafią wykryć obecność niepożądanych gości na terenie twojego obiektu. W takiej sytuacji automatycznie uruchamia się alarm. Tylko co dalej?

Krok drugi – monitoring alarmowy

Sam system alarmowy nie jest w stanie powstrzymać włamywacza czy złodzieja. Najważniejsze w sytuacji alarmowej jest to, by sygnał dotarł do odpowiednich osób, które potrafią zareagować adekwatnie do sytuacji. Samotny stróż z latarką nie zdziała zbyt wiele w konfrontacji z bandą rabusiów.

Dlatego, instalując system alarmowy, warto zdecydować się również na profesjonalny monitoring alarmowy. Firma zajmująca się monitorowaniem twojego obiektu na bieżąco, 24 godziny na dobę czuwa nad sygnałami wysyłanymi przez system alarmowy, a w razie niebezpieczeństwa, natychmiast wysyła na miejsce przeszkolony patrol interwencyjny.

Interwencja to nie wszystko

Szybka reakcja i interwencja wyszkolonych i dobrze wyposażonych ochroniarzy to najbardziej oczywista, podstawowa korzyść z usługi monitoringu alarmowego. Błyskawiczne pojawienie się ochroniarzy pozwala znacznie ograniczyć straty w wyniku włamania, a nawet ująć sprawców na gorącym uczynku. Jednak to nie wszystko.

Stały, profesjonalny monitoring alarmowy pozwala na bieżąco kontrolować wszystkie zdarzenia z systemu i prowadzić ich ewidencję. Oznacza to, że stałemu nadzorowi podlega nie tylko bezpieczeństwo obiektu, ale także sprawność systemu alarmowego.

Stacja monitorowania alarmów na bieżąco bada stan systemu i jest w stanie wykryć wszelkie usterki, chwilowe przerwy w dostawie zasilania, a zarejestrowane dane są przechowywane przez wiele miesięcy. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że twoje mienie jest strzeżone non-stop, bez względu na jakiekolwiek zdarzenia losowe i czynniki zewnętrzne, a w razie potrzeby, możesz dokładnie przeanalizować wszystkie wydarzenia do kilku miesięcy wstecz.

śr. ocena 5 / głosów 4