kociol-na-pellet

Charakterystyka kotłów pelletowych z palnikiem obrotowym 5 klasy (Ecodesign)

Kotły na pellet cieszą się coraz większa popularnością – wynika to z tego, że sam pellet jest opałem bardzo wygodnym, czystym i ekologicznym. Jest też tani, dzięki czemu za ogrzewanie domu zimą możemy zapłacić znacznie mniej. Nowością na rynku są nowoczesne kotły pelletowe z palnikiem obrotowym. Co charakteryzuje takie piece? Ich charakterystykę przedstawiamy w poniższym artykule.

Ekologiczne ogrzewanie

Kotły grzewcze na pellet z roku na rok mają coraz większą rzeszę zwolenników. Z czego to wynika? W Polsce borykamy się ostatnio z ogromnym problemem zanieczyszczenia powietrza. Smog, zwłaszcza w większych miastach, jest poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Bardzo duża część zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery pochodzi z starych pieców węglowych. Dlatego państwo podejmuje kolejne kroki, związane z zakazem sprzedaży i używania pieców wysokoemisyjnych. Dobrą alternatywą są właśnie kotły na pellet – pozwalające ogrzewać dom tanio ale też ekologicznie. Pellet jest opałem, który nie generuje dużej ilości zanieczyszczeń. Jest czysty, niedrogi i łatwy w użyciu.

Nowoczesne kotły 5 klasy

Nowością wśród pieców na pellet są kotły 5 klasy z certyfikatem Ecodesign. To piece najnowszej generacji, przeznaczone dla wszystkich tych, którym zależy na czystym środowisku. Piece tego typu zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi przepisami antysmogowymi. Takie piece są też zgodne z dyrektywą Ekoprojektu, który ma wejść w życie za dwa lata – kupując taki piec dziś mamy więc pewność, że nie będziemy musieli już nie długo go wymieniać na nowsze, bardziej ekologiczne rozwiązanie. Co jednak bardzo ważne, takie kotły łączą obniżenie emisji zanieczyszczeń, z energooszczędnością i funkcjonalnością – kupując nowoczesny piec na pellet 5 klasy mamy pewność, że komfort cieplny w naszym mieszkaniu nie zostanie obniżony, a rachunki nie wzrosną. Takie kotły pracują bardzo efektywnie przez cały sezon grzewczy, nie są podatne na awarie i pozostają znacznie łatwiejsze w obsłudze niż piece węglowe. Kotły tego typu są bezobsługowe, sprawdzą się więc w każdym gospodarstwie domowym. Producenci zapewniają, że konstrukcja tych nowoczesnych kotłów grzewczych pozwala zaoszczędzić nawet ¼ energii. Sprzedażą takich ekologicznych pieców na pellet zajmuje się firma Metalteres s.c. M&T Rybczyńscy. Poza tymi piecami znajdziemy w jej ofercie także wiele innych ekologicznych rozwiązań. Takie piece to korzyści dla nas i dla całego środowiska naturalnego.

śr. ocena 5 / głosów 5