W jaki sposób wybrać idealną pod każdym względem salę konferencyjną

Sala konferencyjna to reprezentacyjna przestrzeń, w której pracownicy firm rozwijają się, zawiązują nowe kontakty biznesowe lub integrują. Oczekiwania wobec tych pomieszczeń są bardzo wygórowane, zarówno pod względem komfortu, wyposażenia, jak i designu. Co powinno znaleźć się w sali konferencyjnej idealnej pod każdym względem? Czym kierować się przy wyborze?

Standardowe wyposażenie sali konferencyjnej

Spotkania biznesowe lub firmowe w licznym gronie wymagają odpowiednich przygotowań i oprawy. Miejsce, w którym planowane jest szkolenie albo konferencja, nie może być przypadkowe. Co musi znaleźć się w każdej sali konferencyjnej?

Sercem sali jest, oczywiście, stół konferencyjny. Musi być obszerny i wygodny. Jego kształt powinien umożliwiać każdemu z uczestników widzenie wszystkich pozostałych – wskazuje przedstawiciel Dworu Lisewski na Kaszubach.

Oprócz tego pożądanym elementem umeblowania sali konferencyjnej są krzesła. Muszą być wygodne, aby uczestnicy spotkania nie mieli problemów z niekiedy wielogodzinnym siedzeniem.

Stoły i krzesła to absolutna podstawa, ale to zdecydowanie za mało, aby mówić o udanej konferencji. Sala przeznaczona do spotkań biznesowych powinna być wyposażona w sprzęt i akcesoria, które usprawnią przebieg działania. Obecnie standardem są: ekrany i rzutniki, flipcharty, monitory LCD, system nagłośnieniowy, przybory biurowe i, naturalnie, nieograniczony dostęp do bezprzewodowego Internetu.

Standard już nie wystarcza!

Obecnie coraz więcej firm szuka czegoś, co wykracza poza wyżej opisany standard. Sala konferencyjna ma być nie tylko doskonale wyposażona, ale też atrakcyjna zarówno jako miejsce nauki, jak i zabawy.

Tym, co przyciąga, jest ciekawy wystrój. Chętnie uciekamy z nudnych biurowych wnętrz, a szkolenie jest okazją do tego, aby złapać oddech, odpocząć od codzienne widzianych miejsc i wykazać się w zupełnie innych okolicznościach. To miła odmiana od monotonii jednego biurka.

Ważne jest nie tylko to, co w sali, ale też to, co wokół niej. Gdy oficjalna część spotkania dobiega końca, przychodzi czas na swobodną integrację, a tej sprzyja piękne otoczenie pełne rozmaitych atrakcji. Ciekawa oferta rozrywkowa i kulturalna, zapierająca dech przyroda lub sielskie krajobrazy – wszystko to pozwala jeszcze lepiej poznać swój zespół w zupełnie nowych okolicznościach, a także solidnie wypocząć po dużej dawce nowej wiedzy i emocji biznesowych. Aby można było mówić o idealnej sali konferencyjnej, konieczne jest też idealne otoczenie.

śr. ocena 5 / głosów 4