Regeneracja kompresorów. Co warto wiedzieć?

Sprawnie działająca klimatyzacja jest obecnie podstawowym wyposażeniem każdego pojazdu. W autach użytkowanych przez osoby prywatne podnosi komfort jazdy, a w samochodach chłodniczych umożliwia utrzymanie optymalnej temperatury produktów. W każdym przypadku awaria wymaga szybkiej reakcji — wymiany, naprawy albo regeneracji kompresora lub innych podzespołów.

Bez klimatyzacji trudno jest przemieszczać się autem. Dlatego awaria całej instalacji lub poszczególnych jej części wymaga natychmiastowej diagnostyki. Dobra wiadomość jest taka, że w wielu przypadkach nie ma konieczności całkowitej wymiany klimatyzacji. Regeneracja kompresorów to jedna z opcji, która może okazać się przydatna, gdy nawiew nie działa lub pracuje niewydajnie.

Wymiana czy naprawa?

Awaria klimatyzacji zazwyczaj jest sytuacją stresową. Zwłaszcza w upalne lato, kiedy wybierasz się na urlop, codziennie stoisz w miejskich korkach lub obsługujesz auto typu chłodnia. Regularne przeglądy mogą pomóc w odpowiednio wczesnym wykryciu i rozwiązaniu ewentualnych problemów. Kiedy wyeksploatowaniu lub zniszczeniu ulegnie kompresor, możliwa jest jego regeneracja.

Regeneracja kompresorów polega na usunięciu usterki i naprawie elementu z wykorzystaniem wysokiej jakości części zamiennych. — tak ogólnie charakteryzuje proces naprawy specjalista z firmy IGLOCAR.

Zaletą skorzystania z profesjonalnego serwisu klimatyzacji jest możliwość szybkiej naprawy awarii, przy dostosowaniu ceny części zamiennych do oczekiwań klienta. Zazwyczaj rekomendowany jest wybór podzespołów, które odznaczają się innowacyjnością. Wówczas możesz oczekiwać, że zmodernizowana klimatyzacja będzie pracować niezawodnie przez kolejne lata.

Powody awarii i zakres usług regeneracyjnych

Klimatyzacja samochodowa jest narażona na rozmaite awarie i usterki, które są efektem jej wyeksploatowania, nieprawidłowej konserwacji lub braku bieżących przeglądów
i diagnostyki. Należą do nich:

  • brak czynnika chłodzącego — jego regularne uzupełnianie wpływa na efektywność pracy klimatyzacji. Zaniedbanie tego obowiązku może skutkować nie tylko wysoką temperaturą wewnątrz pojazdu, a nawet uszkodzeniem sprężarki,
  • wilgoć w układzie klimatyzacji, która może powodować gorsze smarowanie sprężarki,
  • nieszczelność układu,
  • uszkodzenia mechaniczne skraplacza, korodowanie chłodnicy lub jej zanieczyszczenie,
  • awaria całego kompresora, zaworów rozprężnych, skraplaczy i innych podzespołów.

Niektóre komponenty nie nadają się do naprawy. Warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do regeneracji proces naprawy dotyczy starych części. Regeneracja kompresora polega w znacznej mierze na wymianie lub modernizacji podzespołów dla przywrócenia ich funkcjonalności i podniesienia efektywności pracy.

śr. ocena 5 / głosów 5