Wielkoformatowe skanowanie i kopiowanie – profesjonalne usługi dla geodetów, projektantów i architektów

W branżach takich jak geodezja, architektura czy budownictwo operuje się wielkoformatowymi planami, wydrukami, mapami. Usługi skanowania i kopiowania tego typu materiałów wykonują profesjonaliści, którzy dbają o jakość i precyzję wykonanej pracy. Sprawdźmy jak przebiegają procesy skanowania i kopiowania wielkoformatowych materiałów, dochodzących nawet do szerokości 1016 mm.

Skanowanie i digitalizacja

Skanowanie wielkoformatowe polega na przetwarzaniu materiałów w wersji drukowanej do postaci cyfrowej. Do materiałów wielkoformatowych zaliczyć można wszelkie materiały, których format przekracza format A3, czyli większe niż 420 na 297 mm. Mogą to być np.: projekty i dokumentacje architektoniczne, mapy geodezyjne i plany, projekty instalacji wodno-kanalizacyjnych i wentylacyjnych, projekty elektryczne i konstrukcyjne, projekty budowlane i drogowe. Proces skanowania odbywa się poprzez włożenie dokumentu w kolorowy skaner wielkoformatowy. Skaner tego typu zaprojektowany jest w technologii, która zapewnia niesamowite odwzorowanie i dokładność linii.

Zeskanowany materiał może być zapisany w postaci cyfrowej na zewnętrznym nośniku pamięci lub na dysku komputera. Rozmawiamy z ekspertem z centrum druku i kopiowania COPIO z Sulejówka,  oferującego tego rodzaju usługi:

Skanowanie wielkoformatowe obejmuje materiały do szerokości 1016 mm i o dowolnej długości. Skanujemy m.in. mapy geodezyjne, plany architektoniczne oraz wiele innych projektów. Wielkie formaty skanujemy w rozdzielczościach: 200, 300, 400, 600, 1200 dpi.  Pliki zapisujemy do takich formatów, jak PDF, TIF czy też JPG. Możemy je zapisać na CD/DVD lub pamięci USB klienta, udostępnić do pobrania na serwerze lub przesłać mailem.  Korzystając z naszych usług, klient ma także możliwość poddania materiału po skanowaniu dowolnej obróbce graficznej, np. czyszczeniu, wyrównaniu, przycięciu czy też montażowi.

Kopiowanie i wydruki

Wielkoformatowe ksero może być kolorowe lub czarno-białe. W profesjonalnych centrach kopiujących materiały wielkoformatowe, kopiowanie realizowane jest w jednym przebiegu razem ze skanowaniem i drukowaniem (bez pośrednictwa komputera). Fantastycznym rozwiązaniem jest stosowanie w tego typu punktach profesjonalnych, automatycznych składarek, dzięki którym powielone dokumenty są precyzyjnie złożone.

Świetnym rozwiązaniem, oferowanym m.in. przez firmę COPIO, jest drukowanie projektów, map i planów na podłożach syntetycznych, wodoodpornych lub płótnach. Tak przygotowane druki idealnie nadają się do wykorzystania na budowach lub w terenie. Druki są praktycznie niezniszczalne, powierzchnia umożliwia nanoszenie i ścieranie notatek, uwag, korekt itp. Podkład do nadruku może być mleczny (półprzezroczysty) lub biały.

Geodeci, architekci, budowlańcy i studenci – skanowanie i kopiowanie materiałów wielkoformatowych jest teraz prostsze niż kiedykolwiek, warto pamiętać jednak o tym, aby swoje dokumenty oddać w ręce profesjonalistów!

śr. ocena 5 / głosów 5