Profesjonalna chemia gospodarcza dla hotelu           

Hotel jest miejscem, w którym szczególnie należy dbać o czystość pokojów, pomieszczeń sanitarnych oraz gastronomicznych. Z jednej strony powinny one lśnić czystością, z drugiej to właśnie one narażone są na uporczywy brud. Dlatego w zachowaniu czystości w hotelu pomoże nam profesjonalna chemia gospodarcza. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Profesjonalna chemia gospodarcza dla hotelu to środki czystości dedykowane dla różnych powierzchni i różnych czynności i właśnie takie warto wybierać. Nie tylko lepiej poradzą sobie z zabrudzeniami, odczyszczą powierzchnię, lecz również lepiej będą ją pielęgnowały. Innych zatem użyjemy do czyszczenia łazienki, innych do pielęgnacji mebli skórzanych a jeszcze innych do pielęgnacji sprzętów ze stali nierdzewnej. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać, wybierając profesjonalną chemię gospodarczą dla hotelu?

Gotowe lub skoncentrowane

Preparaty chemii gospodarczej dla hotelu możemy podzielić na dwa główne rodzaje: preparaty gotowe oraz skoncentrowane.

Gotowe są wygodne w użyciu, gdyż nie trzeba ich przygotowywać oraz są bezpieczniejsze. Jeśli zdecydujemy się natomiast na preparat w formie koncentratu, przygotowując roztwór zawsze trzymajmy się ściśle proporcji, zalecanych przez jego producenta. One zagwarantują najlepsze działanie czyszczących preparatów. Pamiętajmy także aby podczas ich szykowania zachować wszelkie środki ostrożności.

Warto także zdać sobie sprawę, że niektóre środki chemii gospodarczej dla hotelu, oferowane przez firmę Textil Group, która proponuje swoim klientom także hotelowe tekstylia i akcesoria, są sprzedawane z założenia wyłącznie jako gotowe preparaty. Przykładem będą płyny do szyb. Z kolei przykładem preparatu występującego wyłącznie w formie koncentratu jest płyn do podłóg.

Z zapachem lub bez

Kolejnym kryterium wyboru profesjonalnej chemii gospodarczej dla hotelu będzie jej zapachowość lub brak aromatu.

Wielu właścicieli hotelów staje w tej kwestii przed poważnym dylematem, bowiem środki chemii gospodarczej, pozbawione dodatkowego aromatu cechują się charakterystycznym, silnym chemicznym aromatem, dość nieprzyjemnym dla gości. Z drugiej strony wybranie silnie aromatyzowanego środka chemicznego o agresywnym, zdecydowanym zapachu nie każdemu z gości hotelowych może przypaść do gustu.

Złotym środkiem będzie zatem wybranie preparatu o neutralnym, delikatnym zapachu morskiej bryzy, świeżych kwiatów czy orzeźwiających owoców. Zredukuje on specyficzny, chemiczny zapach i spodoba się większości naszych gości.

śr. ocena 5 / głosów 5