Produkcja opakowań kartonowych. Jakiej firmie warto zaufać?

Opakowania kartonowe to pudełka służące do zabezpieczania towarów, które się w nich znajdują, zarówno na czas przechowywania, jak i w trakcie transportu. Pełnią także funkcję reklamową: podnoszą estetykę towaru i zachęcają do jego kupna. Dlatego wybór producenta opakowań kartonowych nie powinien być przypadkowy. Czym się kierować, szukając firmy, która zrealizuje nasze zamówienie?

Najwyższa jakość produktu w konkurencyjnej cenie

Dobrego producenta opakowań kartonowych wyróżnia utrzymanie najwyższej jakości produktów w konkurencyjnej cenie. Opakowania muszą być wytrzymałe i odporne na zgniatanie oraz zaginanie – zwłaszcza, kiedy są to pudełka przeznaczone dla branży kosmetycznej, farmaceutycznej i spożywczej. Wysokie standardy to tutaj podstawa, nie ma miejsca na niedoróbki i niedoskonałości. Tym bardziej, że opakowania są częścią produktu. Reklamują go, wyróżniają, pobudzają zainteresowanie. Mają sprawiać, że chętniej sięgniemy pod dany towar.
Producent opakowań i gier planszowych Media Gold z Krakowa spełnia wszystkie te wymogi, gwarantując atrakcyjne ceny i wyjątkowe produkty. Firma daje możliwość przygotowania dużych nakładów opakowań o doskonałej powtarzalności. Wykorzystuje wysokogatunkowe materiały i tworzy różnorodne formy opakowań, przy zastosowaniu nowoczesnych maszyn.

Szeroka oferta opakowań kartonowych

Drugim istotnym aspektem jest szeroka oferta opakowań kartonowych. Tylko właściwy dobór rodzaju opakowania gwarantuje należytą ochronę towaru – znaczenie ma też aspekt wielkościowy i wytrzymałościowy. Najczęściej stosuje się tekturę trójwarstwową, o grubości ok 3-4 mm. Można też wybrać tekturę pięciowarstwową o grubości 6-7 mm, która nadaje się do piętrowania przedmiotów na paletach. Z kolei do małych pudełeczek wykorzystuje się tzw. mikrofalę.
Najbardziej popularny jest obustronnie zamykany karton klapowy. Poszczególne pary klapek mają taką samą szerokość i równo się zamykają. Jak dobrać rozmiar kartonu? Producenci standardowo podają wewnętrzne rozmiary kartonu, opisując długość i szerokość opakowania. Wielkość jest podawana w milimetrach. Jeżeli towar musi być dodatkowo zabezpieczony folią bąbelkową lub wypełniaczem, potrzebujemy większego kartonu.

Krótkie terminy realizacji

Nie można zapomnieć o krótkich terminach realizacji. Klient, który zgłasza się do producenta opakowań kartonowych, liczy na sprawną realizację zlecenia. Nowoczesne techniki drukarskie gwarantują szybkie przygotowanie opakowań nawet w przypadku większych zamówień. Również, kiedy zleceniobiorca potrzebuje indywidualnego produktu, przygotowanego ściśle według jego wytycznych. Elastyczne podejście do klienta ma znaczenie!
śr. ocena 5 / głosów 5