Kiedy warto wynająć powierzchnię magazynową?

Czy magazyn jest potrzebny w firmie? Przedsiębiorcy często zadają sobie pytanie. Jeżeli nie jesteś pewien tego rozwiązania, powinieneś poznać jego zalety. Przestrzeń magazynowa dostosowana do potrzeb przedsiębiorstwa to sposób na bezpieczne przechowywanie towarów, również wielkogabarytowych przedmiotów. Sprawdźmy, kiedy na pewno warto skorzystać z usług wynajmu magazynu!

Nowoczesna infrastruktura magazynowa dla małych i dużych firm

Z nowoczesnej infrastruktury magazynowej mogą korzystać zarówno małe, jak i większe firmy, które potrzebują dodatkowej powierzchni, a jednocześnie nie chcą decydować się na kosztowny zakup własnej hali. Zakup własnego magazynu to duży wydatek, a budżet, zwłaszcza w pierwszych latach rozwoju firmy, jest ograniczony. Lepiej jest przeznaczyć dodatkowe pieniądze na inwestycje, zatrudnianie nowych osób, niż na miejsce do przechowywania palet, które można w prosty sposób wynająć.
Jeżeli własna przestrzeń przeznaczona do składowania towarów przestaje być wystarczająca, bez wątpienia warto zdecydować się na wynajem powierzchni magazynowych. Ich podstawową funkcją jest składowanie i ewidencja towarów. Na większej, dobrze zorganizowanej przestrzeni łatwiej jest kontrolować stany magazynowe i szybko reagować na braki danego produktu.

Oferta pełnej logistyki magazynowej

Centra logistyczne zapewniają obsługę logistyczną na najwyższym poziomie, a oferta dotyczy nie tylko wynajmu powierzchni magazynowych. Firmy, które poszukują obiektów magazynowych, mogą też zdecydować się na usługi dodatkowe, w tym:
  • komisjonowanie (rozdzielanie zbiorczych jednorodnych jednostek ładunkowych),
  • etykietowanie (wskazywanie cech produktu),
  • pakowanie,
  • fachowe doradztwo logistyczne.
Jeżeli potrzebujesz jednej lub kilku takich usług dodatkowych, można skonstruować ofertę dostosowaną do specyfiki zlecenia. Centrum logistyczne uwzględnia indywidualne oczekiwania klienta, pozwalając korzystać z usług logistycznych we właściwym dla swoich potrzeb zakresie – dodaje nasz rozmówca z firmy logistycznej DMT w Pruszkowie koło Warszawy.

Jak wybrać odpowiedni magazyn?

Rozważając wynajem magazynu, należy brać pod uwagę najważniejsze kryteria wyboru hal magazynowych. Zaliczają się do nich:
  • powierzchnia – planując szybki rozwój firmy, warto od razu wynająć większą powierzchnię, niż za kilka miesięcy szukać kolejnej hali magazynowej,
  • standard – powierzchnia magazynowa musi być dostosowana do rodzaju składowanych towarów. Jeżeli produkty mają szczególne wymogi składowania, należy zwrócić bezwzględną uwagę wilgotność i temperaturę panującą na hali,
  • położenie – dobra lokalizacja jest bezwzględnym atutem hali magazynowej. Hale położone na uboczu sprawiają trudności komunikacyjne.
Istotna jest również infrastruktura powierzchni magazynowej, czyli wyposażenie jej w regały, biura czy blaty do pakowania. Wyposażenie może podnosić cenę wynajmu, ale jego brak generuje dodatkowe koszty.
śr. ocena 5 / głosów 4