Kawa dla segmentu HoReCa – rodzaje i charakterystyka

Dobra kawa to niezwykle pożądany produkt w segmencie HoReCa. Dynamiczny rozwój rynku kawiarnianego w Polsce sprawił, że coraz więcej lokali serwuje kawę premium, zaspokajającą najbardziej wysublimowane gusta. Doskonały przykład stanowi kawa marki Julius Meinl, nawiązująca do bogatego dziedzictwa wiedeńskiej kultury kawiarnianej.

Kawa HoReCa to najwyższej jakości produkty klasy premium, oferowane przez austriackiego producenta kawy i herbaty Julius Meinl. Na bazie proponowanych kompozycji kaw pracują najlepsze lokale gastronomiczne, kawiarnie i hotele w całej Polsce. To wysokiej jakości starannie wyselekcjonowane mieszanki, pozyskiwane z ziaren pochodzących  z różnych rejonów świata, o bogatym smaku i niepowtarzalnym aromacie. Kawy dla segmentu HoReCa dziś zaspakajają gusta nawet najbardziej wymagających gości.

Kawa dla najbardziej wymagających Klientów charakteryzuje się unikatową technologią produkcji, podczas której powstaje jasno palone ziarno, zapewniające idealnie zbalansowaną słodycz, kwasowość i gorycz. Julius Meinl w swojej ofercie posiada również kawy ciemno palone o czekoladowym łagodnym smaku, przeznaczone dla miłośników kaw włoskich i klasycznego espresso. Dla skoncentrowanych na wygodzie, komforcie i szybkości firma posiada rozwiązanie kapsułkowe, można je często spotkać w pokojach hotelowych.

Rodzaje kawy HoReCa

Wśród dostępnych na rynku kaw ziarnistych można wyróżnić między innymi jasno paloną serię kaw „THE ORIGINALS” Red Door i Vienna XVI. W skład tych mieszanek wchodzą cztery kawy z różnych regionów świata. Jasne palenie daje wyjątkowy charakter, a całość otula owocowe orzeźwienie  i nuty przypraw oraz słodycz.

Cafe Espresso Gold, będąca również mieszanką wyłącznie z ziaren Arabiki o łagodnym smaku oraz owocowym aromacie. Nie można zapomnieć o czekoladowej kawie Poesia, będącej mieszanką Arabik i Robusty. Ponadto firma oferuje kawy:

  • Crema Espresso Classico, Delight, Italiano,
  • Decaf,
  • Eccelsa,
  • Auslese

Kawy kapsułkowe znajdą Państwo pod nazwami produktów:

  • Inspresso Espresso Crema, Decaf, Lungo Classico,
  • Inspresso Profesional Espresso Classico, Forte, Lungo Classico,
  • Inspresso Ristretto.

Długa tradycja, dobre współpraca z plantatorami i pozytywne relacje z Klientem powodują, że kawy dla segmentu HoReCa są najbardziej rozpoznawalnym produktem na rynku Europy Zachodniej i Środkowej. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą producenta. Kawa to nieodłączny element naszego życia, a firma Julius Meinl dostarcza produkty, które zainspirują na cały dzień.

śr. ocena 5 / głosów 5