Identyfikatory grawerowane i nadrukowane – rozwiązanie dla firm i instytucji

Identyfikatory grawerowane i nadrukowane stanowią doskonałe rozwiązanie dla firm i instytucji. Jest to wynikiem rosnącego znaczenia rzetelnej kontroli dostępu, do której przykłada się wagę zarówno w instytucjach użyteczności publicznej, jak i w zakładach pracy. Identyfikatory mogą zawierać informacje dotyczące specyfikacji firmy, a także zajmowanego stanowiska. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje identyfikatorów?

Identyfikatory grawerowane

Identyfikatory grawerowane to identyfikatory wykonywane z laminatu grawerskiego grubości 1,6 mm. Do ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne maszyny, zapewniające wysoką jakość grawerunku oraz jego trwałość i odporność na ścieranie. Proces grawerowania jest szybki i dokładny, a krawędzie rysunku są ostre i niepostrzępione. Maszyny z wysoką precyzyjnością przenoszą obraz na poddawane obróbce tworzywo.
Takie identyfikatory są przede wszystkim wykorzystywane w biurach i gabinetach lekarskich. Umieszcza się na nich imię i nazwisko, profesję, firmowe logo i inne, wskazane przez klienta elementy graficzne.

Identyfikatory nadrukowane

Identyfikatory metalowe z nadrukiem to identyfikatory wykonywane z aluminium o grubości od 0,5 do 0,8 mm. Wykonywany na aluminium nadruk jest długotrwały i estetyczny, a możliwość spersonalizowania zlecenia pozwala wykonać dowolny wzór, odpowiadający potrzebom klienta. Nadruk można wykonać w pełnej gamie kolorów RGB.
Tak samo identyfikatory nadrukowane, jak i identyfikatory grawerowane mogą przyjmować dowolny kształt i kolorystykę, ponadto klienci mają możliwość ich produkcji w seriach. Firmy, które zajmują się ich produkcją, dbają o każdy szczegół i gwarantują doskonałą jakość efektu końcowego. Wykorzystują nowoczesne maszyny, które zapewniają precyzję wykonania każdego drobnego detalu – podkreśla nasz rozmówca z firmy Gravtec, specjalizującej się w znakowaniu laserowym.

Identyfikatory personalne – sposób zapięcia

Wyróżnia się trzy sposoby mocowania identyfikatorów:
  • agrafka,
  • żabka i agrafka,
  • magnes.
Każdy z wymienionych sposobów zapięcia identyfikatorów zapewnia ich wygodę zakładania i ściągania. Klient, który zamawia identyfikatory decyduje o rodzaju zapinki, ilości identyfikatorów, rodzaju etykiety i jej kolorze. Musi również przesłać informacje dotyczące projektu graficznego, według którego zostaną przygotowane identyfikatory. Niektóre firmy dają możliwość wykonania projektu dla klienta, zgodnie z jego pomysłem i wskazówkami. Przygotowują też identyfikatory dla służb mundurowych oraz dla zwierząt. Wystarczy zapoznać się z ofertą wybranej firmy i zlecić zamówienie!
śr. ocena 5 / głosów 5