Dobór łańcucha do kombajnu. Na co zwrócić uwagę?

Kombajn jest jedną z maszyn rolniczych, służących do zbioru roślin uprawnych. Wykonuje jednocześnie pracę kilku wcześniej używanych maszyn. Wyróżnić możemy kombajny zbożowe, ziemniaczane, do zbioru buraków oraz do zbioru roślin sadowniczych. Wyspecjalizowane maszyny służyć będą do siewu i sadzenia roślin uprawnych oraz wykonywania zabiegów agrotechnicznych. Jedną z jego ważnych części jest łańcuch do kombajnu.

Odpowiednio dobrany łańcuch do kombajnu przedłuży jego żywotność oraz pozwoli uniknąć przestojów sprzętu. Sprawdźmy, na co zwracać uwagę przy ich doborze.

Łańcuchy rolkowe

Jednymi z najczęściej wybieranych łańcuchów do kombajnu są łańcuchy rolkowe, ze względu na swoją trwałość. W dodatku są odporne na zużycie, rozciąganie oraz zmęczenie materiału.

Wybierając łańcuch do kombajnu, zwracajmy uwagę na funkcję, którą będzie miał za zadanie spełnić. W ofercie przedsiębiorstwa RAI-BUD S.C. znajdziemy łańcuchy rolkowe z zabierakami, łańcuchy rolkowe z przedłużonym sworzniem, łańcuchy rolkowe jedno, dwu lub trzyrzędowe oraz łańcuchy rolkowe ze stali nierdzewnej.

Wybierajmy łańcuchy do kombajnu sprawdzonych, renomowanych, światowych marek, gdyż to one sprawią, że maszyny nie będą musiały być często serwisowane. Najlepsze będą te, nadające się do maszyn, pracujących z wysokim obciążeniem przed długi czas. Gwarantują one bowiem niezawodność pracy maszyny.

W trakcie poszukiwań łańcucha do kombajnu, zwracajmy uwagę na to, czy posiadają specjalne zabezpieczenie przed korozją.

Łańcuchy specjalistyczne

Dobierając łańcuch do kombajnu zwracajmy uwagę na jego funkcję.

W ofercie wspomnianej firmy znajdziemy:

  • łańcuchy podajnika pochyłego oraz gardzieli
  • łańcuchy do elewatora ziarnowego i kłosowego

Warto także zaopatrzyć się w łańcuchy napędowe w kombajnie oraz w koła łańcuchowe do kombajnów.

Ponadto we wspomnianej firmie zaopatrzymy się w wysokiej jakości filtry do maszyn rolniczych, budowlanych i dla przemysłu, paski do maszyn rolniczych, wałki do przekaźnika mocy, płyny układu chłodzenia, lampy czy łożyska.

Gdzie zaopatrzyć się w łańcuchy do kombajnu?

W łańcuchy do kombajnów najlepiej jest zaopatrywać się w renomowanych sklepach i hurtowniach. Szeroki wybór produktów wysokiej jakości, zaangażowanie i wieloletnie doświadczenie pracowników sprawiają, że są to dostawcy godni zaufania. Ważna jest także szybkość oraz terminowość realizowania zamówień. Co więcej, produkty zostaną dobrane zgodnie ze specyfikacją producentów, według oryginalnych numerów lub katalogów producentów maszyn.

śr. ocena 5 / głosów 5