Charakterystyka lad sałatkowych

Lady chłodnicze, nazywane także stołami, to obok witryn, bardzo ważny element wyposażenia gastronomicznego wielu firm oraz lokali. Warto podkreślić, że właśnie taki sprzęt konieczny jest do prowadzenia biznesu w sposób profesjonalny i bezpieczny. Czym charakteryzują się lady sałatkowe? Dowiedz się, czym się kierować podczas zakupu tego typu sprzętu oraz na co konkretnie zwrócić uwagę.

Lady sałatkowe – przede wszystkim trwałość i bezpieczeństwo

Należy zwrócić uwagę na to, że sprzęt gastronomiczny pełni bardzo ważną funkcję – to właśnie on ma wpływ na jakość świadczonych usług, a także świeżość produktów. Dlatego też ze względu na to, że służy do przechowywania, ekspozycji i przygotowywania dań, powinien być najwyższej jakości. Tym samym lady sałatkowe, które także służą m.in. do eksponowania produktów, powinny pochodzić od cenionych na rynku producentów, którzy są gwarancją trwałości urządzenia. Warto pamiętać, że trwałość przekłada się także na bezpieczeństwo użytkowania oraz serwowania produktów, które dzięki specjalistycznym stołom mogą zachować swoje walory smakowe, termin przydatności do spożycia itp. Profesjonalne lady sałatkowe charakteryzują się także niezbędnymi atestami, które potwierdzają ich cechy oraz są gwarantem bezpieczeństwa w branży gastronomicznej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając idealną ladę sałatkową?

Decydując się na konkretny stół sałatkowy (ladę), należy podjąć decyzję, jaki system chłodzenia powinno posiadać urządzenie. Może być on statyczny (grawitacyjny) lub dynamiczny (wentylowany). Zależnie od produktów, jakie mają być w nich umieszczone wybiera się pierwszy z nich, gdy produkty są mniej wrażliwe na zmiany temperatur oraz drugi, gdy przedział temperaturowy jest wąski i produkty muszą być przez to specjalnie zabezpieczone.

Kolejną kwestią jest wybór agregatu. Na rynku są lady sałatkowe z agregatem: górnym, dolnym, zewnętrznym i wewnętrznym – podkreśla specjalista z firmy FRIGO SYSTEM ze Szczecina. 

Każda z lad może mieć także dowolną wielkość, przez co można dopasować urządzenie w pełni do swoich potrzeb. Ponadto, istotnym jest, czy urządzenie jest energooszczędne oraz czy ma funkcję automatycznego odmrażania. Tego typu funkcje są dostępne w sprzęcie, który cieszy się dużą popularnością. Dodatkowo, lady sałatkowe mogą mieć różną ilość półek i drzwi. Są także wykonywane z różnych materiałów, dlatego warto wybierać te, które umożliwią czyszczenie bez używania specjalistycznych, szkodliwych preparatów chemicznych.

śr. ocena 5 / głosów 5