Rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim

Rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Atrakcja idealna na lato

W poszukiwaniu letnich atrakcji dla całej rodziny warto zawędrować na południe Polski. To tutaj wśród malowniczych górskich krajobrazów znajduje się Jezioro Czorsztyńskie – miejsce idealne do uprawiania sportów wodnych, zabaw, wędkowania, zwiedzania
i błogiego lenistwa. Jedną z lokalnych atrakcji jest rejs statkiem. Poznaj najciekawsze atrakcje, jakie czekają na w Pieninach.

Planowanie letnich wyjazdów jest często złożonym procesem logistycznym. Wymaga przede wszystkim znalezienia miejsca, które będzie odpowiadało zainteresowaniom wszystkich uczestników wyprawy. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli na osiągnięcie zadowalającego kompromisu jest przyjazd nad Jezioro Czorsztyńskie. To jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Pieninach. Gwarantuje dostęp do wody, plaży i gór.
A to wszystko w jednym miejscu!

Co robić nad Jeziorem Czorsztyńskim?

Pobyt nad Jeziorem Czorsztyńskim to przede wszystkim doskonała okazja do relaksu
i ucieczki przed szumem wielkiego miasta. To również możliwość obcowania z naturą, ponieważ w okolicy nie brakuje innych zbiorników wodnych, ścieżek turystycznych i rowerowych, a także szlaków górskich. Jeśli chodzi o atrakcje, to przy jeziorze znajduje się ich sporo. Wymienić warto:

  • dwa zamki — ruiny w Czorsztynie i zamek Niedzicy,
  • skansen w Czorsztynie na półwyspie Stylchen,
  • Pieniński Park Narodowy,
  • Zielone Skałki.

Przy sprzyjającej pogodzie widać stąd również Tatry. Żaden z odpoczywających tutaj turystów nie zazna nudy.

Zalety rejsu po jeziorze

Rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim to ciekawa alternatywa dla zwiedzania pieszego. Jest dodatkową atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych uczestników wyprawy. Pozwala obejrzeć okolicę i zabytki z zupełnie nowej perspektywy.

Pobyt na pokładzie to ciekawe doświadczenie, podczas którego jest także możliwość zażycia kąpieli słonecznych i błogiego relaksu z kubkiem kawy w ręce. Rejsy spacerowe cieszą się dużą popularnością w sezonie letnim, kiedy przebywanie na świeżym powietrzu jest największą przyjemnością.

Gdzie się zatrzymać nad Jeziorem Czorsztyńskim?

Aby pobyt był maksymalnie udany, warto zatroszczyć się o wybór najlepszego miejsca noclegowego. Kluszkowce to jedna z miejscowości będących doskonałą bazą wypadową do wszystkich pobliskich atrakcji. Obiekt Pod Wulkanem oferuje komfortowe pokoje, smaczną kuchnię z regionalnymi przysmakami oraz dostęp do strefy SPA i siłowni. Po męczącym, aktywnym dniu spędzonym na pokładzie statku, spacerach, wycieczkach rowerowych
i innych atrakcjach odpoczynek w wygodnym i stylizowanym wnętrzu będzie najlepszym relaksem.

śr. ocena 5 / głosów 1