Wymiana okien

Wymiana okien, to nie tylko niecodziennie przedsięwzięcie. To również, a może i przede wszystkim, bardzo ważna inwestycja. Aby przebiegła pomyślnie, warto najpierw zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Jeszcze na etapie przygotowań powinniśmy zastanowić się, jak bardzo zadowoleni byliśmy z dotychczasowo używanych okien. Pytanie może i wydaje się banalne, niemniej jednak jest dobrym punktem wyjścia do określenia swoich indywidualnych oczekiwań względem produktu.

Jaką wielkość okien wybrać?

Zazwyczaj podczas wymiany montujemy okna w tym samym rozmiarze. Jeżeli jednak stwierdziliśmy, że w mieszkaniu, jest niedostateczna ilość światła, lub wręcz przeciwnie – pomieszczenie jest przesłonecznione, to warto zastanowić się nad zmianą rozmiaru ram. Należy jednak pamiętać, że nie w każdy przypadku takie rozwiązanie jest możliwe. Profesjonalną poradę z pewnością otrzymamy od pracowników firmy, która pomoże nam w wymianie okien.

Izolacja termiczna i akustyczna

Kolejny czynnik, który koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę, podczas wymiany okien, to lokalizacja w której mieszkamy. Jeżeli w naszej okolicy panuje duże natężenie hałasu, to warto zastanowić się nad montażem okien energooszczędnych. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na opłacenie rachunków za ogrzewanie. Jeżeli zależy nam, aby okna posiadały doskonałą izolację akustyczną, to koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak wysoki jest współczynnik RW. Zasada wygląda następująco – im większe RW, tym mniej hałasów z zewnątrz dociera do pomieszczenia. Jeżeli zaś szukamy okien, które będą zapobiegały uciekaniu ciepła z mieszkania, to konieczne będzie zwrócenie uwagi na współczynnik przenikania ciepła UV. Im niższy współczynnik posiadają okna, tym bardziej są energooszczędne.

Wygląd okien

Na rynku znaleźć można  obecnie szeroki wybór okien, różniących się od siebie nie tylko sposobem wykonania, ale i wyglądem. W trakcie poszukiwań warto przyjrzeć się sposobom wykonania profili. Obecnie w modzie są ramy wyprofilowane o zaokrąglonych listwach. Dużą zaletą dostępnych na rynku okien, jest również szeroka paleta kolorystyczna.

śr. ocena 5 / głosów 2