meble-kuchenne

Kiedy opłaca się zamawiać kuchnię na wymiar?

Centralnym miejscem wielu domów jest kuchnia. To w niej przebywamy najczęściej, nie tylko przygotowując, ale także spożywając posiłki. Dlatego wiele osób przykłada szczególną wagę do jej urządzenia chcąc by była ona wyjątkowa. Wybierając meble kuchenne na wymiar możemy zaprojektować naszą kuchnię bez konieczności pójścia na kompromisy związane z wymiarami czy wyglądem szafek, półek lub frontów. Zyskujemy również dowolność w doborze kolorów i dodatków.

Materiały stosowane w produkcji mebli kuchennych na wymiar

Teoretycznie materiały, z których wykonuje się meble kuchenne na wymiar nie różnią się od tych stosowanych w masowej produkcji mebli. Praktycznie jednak widać różnicę w gatunku stosowanych materiałów, które w przypadku mebli na wymiar są lepszej jakości. Jak wyjaśnia ekspert z zakładu stolarskiego Bumeb ze Szczecina produkującego meble na wymiar:

Elementy konstrukcyjne szafek takie jak łączenia czy półki wewnętrzne wykonuje się z płyt wiórowych oraz laminowanych. Natomiast boki oraz widoczne części szafek z lepszych gatunkowo płyt fornirowanych bądź MDF. Jednak tym, co decyduje o wyglądzie, stylu i charakterze mebli kuchennych są fronty szafek. Wybierając meble na zamówienie możemy zdecydować, jak będą wyglądały fronty i z czego zostaną zrobione. Materiałów do ich wykonania jest bardzo wiele, począwszy od drewna różnych gatunków, poprzez płyty meblowe, a na tak oryginalnym materiale jak szkło lub metal skończywszy. Podobnie rzecz ma się z blatami kuchennymi, które mogą być drewniane, kamienne, albo stalowe.

Gdzie sprawdzą się meble kuchenne na wymiar?

Jest wiele sytuacji w których meble kuchenne na zamówienie to jedyne możliwe rozwiązanie. Tak dzieje się w przypadku pomieszczeń, których wymiar lub kształt nie pozwalają na zastosowanie gotowych produktów kupionych w salonie meblowym. Wtedy dla optymalnego wykorzystania powierzchni najlepiej zamówić meble kuchenne na wymiar. Innym przykładem może być chęć dostosowania mebli do indywidualnych preferencji użytkownika. Dla osoby leworęcznej ważny będzie kierunek otwierania szafek. Dla osoby wysokiej może mieć znaczenie wysokość mocowania blatu. Meble kuchenne na wymiar są w stanie zaspokoić te indywidualne oczekiwania.

Zalety mebli kuchennych na wymiar

Niezaprzeczalnym plusem mebli kuchennych na wymiar jest fakt, że otrzymujemy produkt w stu procentach zgodny z naszymi oczekiwaniami. Czego raczej nie można powiedzieć o gotowych modułach dostępnych w sklepach meblowych, które kuszą ceną, ale niestety jakość ich wykonania oraz funkcjonalność pozostawiają wiele do życzenia. W przypadku zamawiania mebli kuchennych na wymiar mamy pewność, że użyte materiały oraz akcesoria będą odpowiedniej jakości. W przypadku zamawiania mebli na wymiar możemy również skorzystać z pomocy projektantów, którzy dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu podpowiedzą nam rozwiązania funkcjonalne i pasujące do naszych oczekiwań.

śr. ocena 5 / głosów 4