Zalety stosowania elektrolipolizy na całe ciało

Elektrolipoliza jest jedną z najnowocześniejszych metod stosowanych w modelowaniu sylwetki. Wykorzystując prąd o bezpiecznym dla człowieka natężeniu, pomaga skutecznie pozbyć się lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Zasada działania elektrolipolizy jest prosta. Dzięki działaniu prądu osłabiana jest błona komórkowa dotkniętych jego zasięgiem komórek tłuszczowych. Te rozpadają się, a następnie są wydalane z organizmu w wyniku normalnych procesów metabolicznych – wyjaśnia nasz rozmówca z CAO „Na Wzgórzu”.

Elektrolipoliza działa lokalnie

Idea oddziaływania prądem bezpośrednio na ciało budzi niekiedy obawy i wątpliwości, jednak zupełnie nie ma czego się bać. Pole elektryczne podczas zabiegu wytwarzane jest wyłącznie między elektrodą, a tkanką tłuszczową znajdującą się dokładnie w tym miejscu, gdzie umieszczono elektrodę. Metoda jest więc zupełnie bezpieczna, działa lokalnie i nie powoduje ogólnoustrojowych skutków ubocznych.

Cele elektrolipolizy

Elektrolipoliza jest efektowną, a jednocześnie łatwą metodą wspierającą odchudzanie. W przypadku osób o lekkiej nadwadze lub o normalnej masie ciała, ale niezadowolonych z jego wyglądu, elektrolipoliza jest sposobem na wymodelowanie wymarzonej sylwetki.

Dodatkowe zalety elektrolipolizy

Zabieg nie tylko rozbija tkankę tłuszczową w miejscach, z których chcemy się jej pozbyć. Dodatkowym rezultatem jest ujędrnienie skóry, a także stymulacja większej produkcji kolagenu. Oznacza to, że każdy zabieg elektrolipolizy na całe ciało przedłuża młodość skóry i zwiększa jej możliwości regeneracyjne.

Efekty elektrolipolizy

Ponieważ elektrolipoliza jednocześnie niszczy tkankę tłuszczową i wzmacnia skórę, jest cenioną metodą przede wszystkim zwalczania lokalnej otyłości i cellulitu. Coraz częściej stosuje się ją także do walki z takimi mankamentami urody jak wiotczenie skóry, np. po ciąży i porodzie lub utrata jędrności w wyniku szybkiej utraty wagi.

śr. ocena 0 / głosów 0