laserowe zabiegi ginekologiczne

Zalety laserowych zabiegów ginekologicznych

Lasery CO2 do niedawna kojarzyły nam się wyłącznie z dermatologią i usuwaniem niechcianych znamion, które często są dla nas dużym problemem. Laser CO2 jest najbardziej popularnym urządzeniem tego typu w praktyce dermatologicznej, ponieważ pozwala na precyzyjne usuwanie tkanek poprzez odparowanie i cięcie. Zabiegi są bezkrwawe, a lekarz ma możliwość kontrolowania głębokości strefy tzw. termicznego uszkodzenia tkanek. Dodatkowo pod wpływem promieniowania wytwarzanego przez laser następuje skracanie się włókien kolagenowych aż o 1/3 ich długości, a to wygładza skórę, co wykorzystywane jest przy usuwaniu zmarszczek i blizn potrądzikowych. W naszym artykule skoncentrujemy się jednak na zupełnie innym zastosowaniu lasera CO2 – zastosowaniu go w ginekologii estetycznej, która staje się coraz bardziej popularna. Kobiety coraz częściej decydują się na nią, ponieważ wzrasta ich świadomość, pewność siebie i nie wstydzą się mówić otwarcie o swoich problemach. Ginekologia estetyczna staje się coraz bardziej dostępna, ponieważ jest na nią spore zapotrzebowanie.

Wykorzystanie lasera z przyczyn zdrowotnych

Ginekologia estetyczna jest związana nie tylko z poprawą estetyki okolic intymnych – pozwala też pozbyć się pewnych problemów natury zdrowotnej. Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu to doskonała alternatywa dla ingerencji chirurgicznej. Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest związane z osłabieniem struktur tkanek, które podtrzymują pęcherz. Problem dotyka bardzo wielu kobiet, przede wszystkim pacjentek, które mają za sobą porody siłami natury oraz przeszły już przez okres menopauzy, kobiet otyłych i nieaktywnych fizycznie. Zabieg laserowy polega na fototermicznym obkurczeniu pochwy.

Zabieg poprawia kondycję tkanek odpowiedzialnych za podtrzymanie pęcherza we właściwym miejscu, przez co zmniejsza dolegliwość wysiłkowego nietrzymania moczu. Dodatkowo uzyskujemy efekt odmłodzenia, okolice intymne stają się bardziej elastyczne, a także lepiej nawilżone – dowiadujemy się w gabinecie ginekologii estetycznej w klinice Sofimed z Krakowa.

Zalety? Efekt jest widoczny i odczuwalny bardzo szybko, a sam zabieg trwa jedynie 30 minut. Jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga specjalnego przygotowania.

Rewitalizacja okolic intymnych

Na zabiegi z wykorzystaniem lasera CO2 decydują się także pacjentki, które odczuwają dyskomfort w okolicach intymnych. Może to być suchość i wiotkość skóry łechtaczki oraz warg sromowych, odczuwalny ból i świąd, częste urazy (np. otarcia) oraz utrata objętości tkanek okolic intymnych. Te dolegliwości często skutkują brakiem satysfakcji seksualnej, zniechęceniem do stosunków, utratą libido, niską samooceną. Zabieg poprawia napięcie i nawilżenie pochwy. Następuje fototermiczne obkurczenie pochwy, przez co uzyskujemy efekt ujędrnienia i odmłodzenia. Laserowe zabiegi ginekologii estetycznej zdecydowanie są warte swojej ceny, która zresztą wcale nie jest porażająca.

śr. ocena 5 / głosów 1