Zalety i wady profesjonalnego wybielania zębów

Marzysz o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu? Tych pragnień nie musisz odkładać na później. Gabinety stomatologiczne oferują profesjonalne wybielanie zębów. Jednym z polecanych pacjentom sposobów jest wybielanie zębów metodą BEYOND®. To wybielanie za pomocą specjalnego żelu aktywowanego światłem lampy. Jakie są wady i zalety wybielania zębów tą metodą?

Zalety wybielania zębów metodą BEYOND®

Wybielanie zębów metodą BEYOND® ma wiele zalet, a jedną z najważniejszych są długotrwałe efekty wybielania, nawet do dwóch – trzech lat. Stomatolog może zmienić kolor naszych zębów nawet o kilka odcieni, utleniając nieestetyczne przebarwienia, które znajdują się na naszym szkliwie. Technologia wybielania lampą BEYOND® jest w pełni bezpieczna, ponieważ lampa tzw. zimne światło. Nie musimy obawiać się uszkodzenia struktur zębów, czym najczęściej martwią się pacjenci.

Ponadto wybielanie metodą BEYOND® jest bezbolesne. Efekt jest natychmiastowy i możemy się nim cieszyć już po niespełna godzinie. Tyle trwa proces wybielania zębów.

Wady wybielania zębów metodą BEYOND®

Wybielanie zębów metodą BEYOND® jest w pełni bezpieczne, jeżeli wykonujemy usługę w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych, takich jak gabinet FamiDental w Oławie. Dentysta przed przeprowadzeniem zabiegu określa odpowiednie pH żelu wybielającego, dobrane do pH w naszej jamie ustnej. Jeżeli stomatolog nie sprawdzi pH przez wybielaniem, powinniśmy natychmiast zrezygnować z jego usług. Co istotne, zabiegu nie można wykonywać u pacjentów poniżej 16 roku życia, pacjentów ze znacznymi ubytkami zębów, u kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią. Pamiętajmy o tych przeciwwskazaniach!

Po zabiegu możemy odczuwać pewien dyskomfort związany z nadwrażliwością zębów. Przez 48 godzin powinniśmy pilnować białej diety, aby nie pobrudzić zębów. W wyjątkowych przypadkach specjalną dietę należy utrzymać przez tydzień. Jedyną poważną wadą zabiegu jest dosyć wysoka cena. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę, że efekty utrzymują się nawet kilka lat, koszty okażą się niewielkie. Czy są inne sposoby wybielania zębów u dentysty?

Wybielanie domowe – czy równie skuteczne?

Wybielanie zębów za pomocą past dostępnych w aptekach i drogeriach nie jest tak skuteczne, jak wybielanie zębów w gabinetach stomatologicznych. Co istotne, wybielanie zębów metodą BEYOND® nie jest jedyną metodą, która może zapewnić nam śnieżnobiały uśmiech. Możemy wykonać o stomatologa indywidualne nakładki do wielokrotnego użycia, za pomocą których będziemy wybielać zęby w domu. To skuteczny, lecz nie tak szybki sposób wybielania szkliwa. Na efekty będziemy musieli trochę poczekać, ale również będą one długotrwałe.

Jeżeli chcemy poznać szczegóły każdej z opisanych metod, powinniśmy umówić się na wizytę w gabinecie FamiDental i zadbać o swoje uzębienie.

śr. ocena 5 / głosów 5