Alergie

Skuteczne metody leczenia alergii

Alergie, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z alergiami skórnymi, wziewnymi czy pokarmowymi, potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, a w ostrej postaci uniemożliwić codzienne, normalne funkcjonowanie. Na szczęście współczesna medycyna daje coraz więcej możliwości skutecznego leczenia alergii, dzięki którym będziemy w stanie zapewnić sobie większy komfort życia.

Alergie pokarmowe najczęściej objawiają się zmianami skórnymi w okolicach uszu i na policzkach, w zgięciach kolanowych i łokciowych oraz w okolicach nadgarstków. Rzadziej powodują dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak wymioty, biegunki, bóle brzucha czy wzdęcia.

Alergie wziewne z kolei to alergie na pyłki roślin, zarodniki pleśni, roztocza kurzu, sierść zwierząt lub inne substancje uczulające, unoszące się w powietrzu. Reakcją organizmu będą między innymi łzawiące lub piekące oczy, swędzenie w nosie, drapanie w gardle oraz napadowe kichanie.

Alergie skórne, niejednokrotnie określane jako najbardziej uciążliwe, objawiają się pokrzywką i opuchlizną. Jak leczyć alergie?

Wyeliminuj alergeny

Przy wyjątkowo łagodnych alergiach, najłatwiejszym sposobem będzie wyeliminowanie z otoczenia uczulających alergenów. Przy uczuleniu na białko, nie pijmy mleka i nie spożywajmy nabiału. Jeśli jesteśmy uczuleni na roztocza kurzu domowego lub cierpimy na inne alergie wziewne, starajmy się częściej sprzątać i odkurzać pomieszczenie, w którym przebywamy. Nie kładźmy także na podłogach dywanów lub wykładzin. Przy alergiach skórnych używajmy na przykład w trakcie sprzątania rękawiczek.

Leki

Dobór odpowiednich leków na alergię zależy od jej rodzaju, ale większość preparatów, to tak zwane preparaty antyhistaminowe. Histamina to substancja, pojawiająca się w organizmie w miejscu ogniska zapalnego po wtargnięciu alergenu. Leki podawane pacjentom „blokują” histaminę, likwidując tym samym objawy alergii. Leki najnowszej generacji rzadko powodują objawy uboczne, a pochodne cetyryzyny i loratadyny hamują reakcję alergiczną, jednocześnie nie wpływając na ośrodkowy układ nerwowy.

Terapia biorezonansowa

Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia alergii będzie terapia biorezonansowa, w trakcie której wyprowadzone zostają z organizmu wszelkie przeciwciała (IgE, igM, igG ) i wygaszane są szkodliwe drgania. Dzięki niej odblokowane zostają naturalne mechanizmy naprawczo-obronne organizmu, co wywołuje zlikwidowanie alergii, oczyszczenie organizmu z toksyn, uwolnienie od bólu i blokad. Po zakończonej terapii odczuleniowej organizm reaguje na zdiagnozowany uprzednio alergen i kontakt z nim nie wywołuje wytwarzania przeciwciał (immunotoksyn) czyli nie uczula. Takie terapii możemy poddać się w Gabinecie Biorezonansu NOVAMEDIS w Szczecinie.

Odczulanie

Ostatnim skutecznym sposobem leczenia alergii będzie odczulanie, polegające na podawaniu szczepionki z alergenów, początkowo w małej ilości, potem w coraz większej, aby przyzwyczaić do nich organizm. Szczepionki są w zastrzykach lub doustne. Wadą tej metody jest długi okres leczenia: od 3 do 5 lat, przy czym daje ona rezultaty na całe życie.

śr. ocena 5 / głosów 1