Rodzaje pasty do zębów

O tym, jak ważna jest higiena jamy ustnej, wiedzą nawet maluchy. Mało kto jednak wie, jak zająć się swoim uzębieniem w sposób profesjonalny i skuteczny. Ten niedobór wiedzy sprawia, że wiele osób trafia na fotel dentystyczny, mimo że sumiennie szczotkuje zęby. Najważniejsza jest tu dobra pasta. Jakie jej rodzaje są dostępne i jak dobrać najlepszą pastę dla siebie?

Kompleksowa higiena jamy ustnej

Aby mieć zdrowe zęby, trzeba zająć się nie tylko zębami, ale też ich otoczeniem – dziąsłami, językiem, ogółem: jamą ustną. Ważne jest to, aby sięgnąć w każdy drobny zakamarek, każdą szczelinę, ponieważ to właśnie tam najczęściej udaje się przetrwać bakteriom, które odpowiadają za rozwój próchnicy, niszczenie zębów i nieświeży oddech. Co trzeba mieć, aby skutecznie walczyć o zdrowie jamy ustnej?

Podstawowy preparat to pasta do zębów. Powinna ona być dostosowana do naszego wieku i indywidualnych potrzeb. Pastę nakładamy przy użyciu szczoteczki do zębów. Główka powinna być niewielka, aby mieściła się w zakątkach nawet niedużej szczęki. Miękkie i średnie włosie jest równe skuteczne, a w odróżnieniu od twardego – nie kaleczy dziąseł. Kolejny środek to płyn do płukania. Dociera on tam, gdzie nie sięgnęła pasta. Często ma właściwości lecznicze. Dla pełnej higieny warto zaopatrzyć się w nici dentystyczne, które oczyszczają przestrzenie międzyzębowe, a także w skrobaczkę do czyszczenia języka, która usuwa główną przyczynę nieładnego zapachu z ust.

Typy pasty do zębów

Pasta jest podstawą higieny jamy ustnej. Składniki, które się w niej znajdują, aktywnie oddziałują na zęby i otoczenie, dlatego muszą być dopasowane do potrzeb naszej jamy ustnej. Firma Dentaid, producent profesjonalnych preparatów i akcesoriów do higieny jamy ustnej, proponuje rozwiązania ściśle dopasowane do problemów pacjentów gabinetów stomatologicznych. W jej ofercie znajdują się skuteczne pasty, które pomagają nie tylko w łatwy sposób zadbać o codzienną higienę, ale też niepostrzeżenie uporać się z pewnymi dolegliwościami.

Z nieświeżym oddechem poradzi sobie pasta do zębów Halita. Jeżeli twoim problemem jest suchość w ustach, dla ciebie stworzono linię produktów Dendai Xeros, w której skład wchodzi także pasta wspomagająca nawilżanie. Częstym problemem jest nadwrażliwość zębów, którą wywołuje odsłonięcie szyjki zębowej. Pasty Desensin działają już od pierwszego użycia, a stosowane codziennie pozwalają odbudować ochronną warstwę szkliwa. Chorzy na zapalenie dziąseł i przyzębia powinni spróbować wspomóc terapię profesjonalną pastą Vitis Gingival. Dla osób, które chcą zapobiec próchnicy, jest nowość – pasta do zębów  Vitis Anticaries. Produkt dla siebie znajdą także osoby po zabiegach przeprowadzanych w jamie ustnej – regenerację i ochronę antybakteryjną zapewnia pasta Perio Aid. Zdarza się, że naszym jedynym problemem jest estetyka. Perłowobiały uśmiech to ideał, do którego dążymy. Służy temu pasta Vitis Whitenig.

śr. ocena 5 / głosów 2