Najpopularniejsze urządzenia do odchudzania i modelowania sylwetki

Sport to zdrowie – o tym wszyscy doskonale wiemy, jednak nasz wysiłek fizyczny nie zawsze przekłada się na wymarzoną sylwetkę. Aktywność fizyczna, zdrowy styl życia i właściwa dieta czasem potrzebują wsparcia, by efekty mogły być naprawdę widoczne i w pełni satysfakcjonujące. Czym możemy się wesprzeć? Nie, nie suplementami z tajemniczych źródeł. Najlepszym wsparciem są urządzenia do odchudzania i modelowania sylwetki. Jakie?

Urządzenia do masażu, które modelują sylwetkę

W ofertach firm, które zajmują się sprzedażą urządzeń do masażu, możemy znaleźć także urządzenia wyszczuplające, nazywane inaczej urządzeniami do drenażu limfatycznego. W naszym artykule przyjrzymy się konkretnemu urządzeniu: rollmasażerowi Body Roll. Masaż odchudzający odbywa się za pomocą drewnianych rolek, które są specjalnie wyprofilowane. To sprzęt łatwy w eksploatacji, a do tego zajmujący niewiele miejsca: zaledwie 1 m2. Dla osób, które planują otworzyć swój własny salon odnowy biologicznej, klub fitness, czy zaopatrzyć w sprzęt do modelowania sylwetki swoją siłownię, pensjonat, czy hotel, bardzo ważny będzie także fakt, że włączenie sprzętu to zaledwie kilka sekund – klient poradzi sobie z nim sam, bez wsparcia dodatkowego personelu. Do urządzeń typu Body Roll Infra zamontowany jest prawdziwy żarnik podczerwieni, który pomaga jeszcze skuteczniej uzyskać piękną sylwetkę. Jak działa taki masaż? Przede wszystkim uelastycznia skórę i wzmacnia mięśnie, a to już po krótkim czasie regularnych sesji modeluje sylwetkę. Regularne masaże urządzeniem wykorzystującym podczerwień redukują także cellulit i zmniejszają widoczność rozstępów. Co jeszcze warto wiedzieć, postanowiliśmy dopytać w firmie BodySpace Slim&Beauty z Mikołowa.

Każdy prawidłowo wykonany masaż pozytywnie wpływa na układ krążenia i układ nerwowy, pobudza przepływ limfy, zwiększa szybkość przepływu krwi i usprawnia przewodzenie bodźców nerwowych – dowiadujemy się od specjalistów, którzy na co dzień zajmują się urządzeniami do odchudzania i modelowania sylwetki. – Masaż zmniejsza ewentualne dolegliwości bólowe, poprawia samopoczucie, łagodzi stres, pozwala skuteczniej odpocząć od codziennych obowiązków, tym samym rewitalizuje organizm. Urządzenia do masażu modelujące sylwetkę są więc dla wielu zdecydowanie na pierwszym miejscu nie bez powodu.

Sprzęt kosmetyczny do pracy nad sylwetką

A co dla osób, którym masaż specjalnym urządzeniem nie jest wskazany? Przyjrzyjmy się innym popularnym urządzeniom do pracy nad sylwetką. Wybraliśmy urządzenie wykorzystujące technologię 3D – fale radiowe, liposukcję ultradźwiękową (kawitację) oraz masaż próżniowy falami radiowymi oraz infrared. Działanie fal radiowych może brzmieć nieco niepokojąco, jednak nie jest dla nas zabiegiem uciążliwym. Przegrzewamy specjalną głowicą włókna kolagenowe, które ulegają w ten sposób skurczeniu i napięciu. Dodatkowo przegrzanie włókien stymuluje fibroblasty, a w efekcie pomaga w wytworzeniu nowego kolagenu i elastyny. Liposukcja ultradźwiękowa natomiast odbywa się następująco: energia wytworzona przez urządzenie rozbija komórki tłuszczowe. Uwalniamy w ten sposób wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które są transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie są redukowane. To znacznie bezpieczniejsza metoda odchudzania i modelowania sylwetki niż skalpel. Równie bezpieczny sposób to masaż próżniowy z falami radiowymi i infrared – połączenie tej zintegrowanej mocy daje nam naprawdę satysfakcjonujące efekty już po kilku zabiegach.

śr. ocena 5 / głosów 1