Najlepsze odżywki do paznokci. Przegląd rozwiązań

Dłonie to wizytówka każdego człowieka, dlatego warto o nie zadbać. Piękne, zdrowe paznokcie powinny wyróżniać każdą dbającą o siebie osobę. Błyszcząca płytka, ładne skórki i przede wszystkim czyste paznokcie to dzisiaj obowiązek. Jak jednak zadbać o dłonie narażone na częsty kontakt z wodą i detergentami? Czy tylko warstwa lakieru zabezpieczy nasze paznokcie przed szkodliwym działaniem chemii gospodarczej? Czy i jak nam pomoże odżywka?

Od czego zależy zdrowie paznokci?

Na wygląd naszych paznokci wpływa przede wszystkim dieta. Co jeść by paznokcie były mocne i błyszczące? W naszym menu nie może zabraknąć minerałów, które wzmacniają paznokcie, a mianowicie cynku, miedzi i krzemu. Znajdziemy je w orzechach, pestkach dyni oraz pestkach słonecznika. Wystarczy dodawać je  do owsianki, a nasza skóra na pewno nam się odwdzięczy.

Istotne jest również to, jakim zabiegom poddajemy nasze dłonie. Regularne wizyty u stylistki paznokci to często okazja, by wypróbować nowe lakiery i podążać za modą. Piękne paznokcie po wizycie w gabinecie to standard, na który możemy sobie pozwolić regularnie. Bywa jednak, że nie mamy czasu na regularne wizyty i sami zdejmujemy hybrydę lub żel. Bardzo często podczas takich samowolnych zabiegów dochodzi do uszkodzeń płytki, paznokcie zostają osłabione, kruche i łamliwe.

Niestety nasze złe nawyki również wpływają na wygląd paznokci. Nadal wiele osób sprząta nie korzystając z rękawic, czym narażają dłonie na kontakt ze szkodliwym działaniem detergentów. Są wśród nas też osoby, które obgryzają paznokcie, co prowadzi do ich zwyrodnień. Jeszcze inna grupa to tacy, którzy źle pielęgnują swoją płytkę paznokciową, używając złych narzędzi lub też zbyt mocno obcinając paznokcie, lub skórki, co prowadzi do uszkodzeń. Jak zatem pomóc naszym paznokciom?

Paznokciowe SOS, czyli najlepsze odżywki do paznokci.

Gdy mamy problemy ze stopami korzystamy z porady podologa, dlatego jeśli mamy problem z paznokciami warto odwiedzić zaufaną kosmetyczkę, specjalizującą się w stylizacji paznokci. To ona obejrzy nasze dłonie, zrobi wywiad i określi w czym leży przyczyna naszych problemów oraz zaleci dalsze postępowanie. Na pewno też zaleci stosowanie odpowiednich preparatów, by zregenerować płytkę paznokcia – doradza ekspert z katowickiej pracowni Akademia Semilac.

W drogeriach jest dostępnych wiele odżywek do paznokci o szerokim spektrum działania. Jednak zawsze, zanim zdecydujemy się na zakup jednej z nich należy skonsultować się  naszą kosmetyczką, która pomoże w trafnym doborze preparatu lub zaproponuje alternatywną metodę na zdrowe i piękne paznokcie.

śr. ocena 5 / głosów 8