Leki i preparaty wspomagające płodność

Trudności z zajściem w ciążę są poważnym problemem dla wszystkich par, które marzą o posiadaniu dziecka. Na szczęście leczenie niepłodności nie musi polegać na stosowaniu bardzo kosztownych metod i kończyć się na zastosowaniu procedury in vitro – czasem problemy z płodnością są wynikiem zaburzonej gospodarki hormonalnej oraz niedoborów pewnych składników. Na rynku leków znajdziemy wiele produktów, mających wspierać płodność.

Castagnus

To bardzo popularny preparat roślinny wytwarzany z wyciągu owoców niepokalanka mnisiego. Stosowany jest jako środek łagodzący dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz w leczeniu zaburzeń cyklu miesięcznego, które mogą być przyczyną trudności w zajściu w ciążę. Działa on poprzez regulację pracy przysadki mózgowej, która z kolei odpowiedzialna jest za wydzielanie estrogenów i progesteronu, czyli hormonów które sterują cyklem miesięcznym.

Parenton

To ziołowe kapsułki przeznaczone dla panów. W ich składzie znajdziemy między innymi ekstrakty z korzenia szparaga groniastego, korzenia traganka błoniastego, żywicy kadzidłowca oraz kwiatu i pręcika szafranu uprawnego. Wspomagają one proces powstawania plemników, wpływają na ich ruchliwości oraz właściwości płynu nasiennego.

FertilMan

To kolejny preparat stworzony z myślą o panach starających się o dziecko. Produkt zawiera wysoką zawartość takich składników jak: witaminy z grupy B, witaminę C i E, l-karnitynę, l-argininę, cynk, selen, kwas foliowy oraz koenzym Q10. Preparat zaspokaja potrzeby żywieniowe mężczyzny, wpływa na produkcję plemników, które są zdrowsze i bardziej ruchliwe.

FertilCare

Tabletki FertilCare zostały stworzone z myślą o kobietach planujących ciąże oraz już będących w ciąży. W ich składzie znajdziemy między innymi cynk, jod, kwas foliowy, kwas pantotenowy, miedź, selen, ryboflawinę, magnes, l-taurynę oraz wiele innych składników. Preparat dostarcza organizmowi kobiety dzienną dawkę substancji odżywczych niezbędnych do przygotowania organizmu do planowanej ciąży. Może być również stosowany w okresie ciąży.

Te oraz wiele innych leków i preparatów wspomagających płodność znajdziemy w ofercie apteki internetowej Strefa Leków.

 

śr. ocena 5 / głosów 9