Leczenie hemoroidów za pomocą preparatów dostępnych w aptece

Hemoroidy to wyjątkowo uporczywa dolegliwość. Cierpi na nią spora część społeczeństwa. Miejsce, w którym pojawiają się guzki, jest równie niedogodne jak i wstydliwe. Większość osób stroni zatem od wizyt u lekarza. Jednak jeśli objawy nie są bardzo silne, to można w pewnym stopniu pomóc sobie samemu. W jaki sposób?

Skuteczne środki

Hemoroidy uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie poprzez dyskomfort jaki ze sobą niosą. Na szczęście na rynku aptecznym jest dostępnych wiele środków, które pomagają w walce z hemoroidami. Można je nabyć bez recepty, a ich ceny są w miarę przystępne. W celu pozbycia się uciążliwego świądu dobrze jest zaopatrzyć się w tabletki przeciwzapalne. Zapobiegają również obrzękom i opóźniają w znacznym stopniu rozwój guzków. Leki, które zawierają diosminę, wzmacniają ponadto naczynia krwionośne i zmniejszają ryzyka ich pęknięcia.

Do wyboru jest także szeroki asortyment maści, czopków, kremów oraz żeli. W ich składzie występują naturalne substancje o kojącym działaniu. Najczęściej jest to wyciąg z pączków topoli, balsam peruwiański, wyciąg z kasztanowca, kory dębu, nagietka, skrzypu, aloesu oraz rumianku. Rośliny te wykazują działanie przeciwbakteryjne, uśmierzają pieczenie i świąd, działają ściągająco oraz przyśpieszają gojenie powstałych mikro urazów. Kremy i maści zawierają dodatkowo również lidokainę, która działa znieczulająco. Przynoszą więc natychmiastową ulgę. Warto również stosować żel do higieny okolic odbytu. Dokładna higiena ma kluczowe znaczenie w przypadku występowania tego schorzenia. W aptekach dostępne są również preparaty z oczaru wirginijskiego, który jest bogaty we flawonidy, garbniki i antocynijadyny. Środek ten uszczelnia powstałe ranki, zapobiega infekcjom, dodatkowo reguluje także ciśnienie podskórne. Te i inne preparaty można dostać w dobrych aptekach, również internetowych – takich jak np. Apteka Mirowska.

Gdy leki nie pomogą…

Na hemoroidy skutecznie działają również nasiadówki. Pomocne bywa również regularne picie naparu z czystka. Jednak w przypadku, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi zamierzonych efektów, niezbędna jest wizyta u proktologa. Lekarz może zalecić usunięcie guzków przy pomocy innowacyjnych metod. Zabieg taki z reguły nie wymaga znieczulenia miejscowego.

śr. ocena 5 / głosów 4