Magnetoterapia

Kiedy stosuje się magnetoterapię?

Magnetoterapia to jedna z terapii medycznych, wykorzystująca – jak sama nazwa wskazuje, oddziaływanie pola magnetycznego na ludzki organizm. Stanowi skuteczną metodę leczniczą i rehabilitacyjną w wielu chorobach i dolegliwościach. Jej działanie na chorych bywa nieocenione. Na czym polega magnetoterapia, jakie są korzyści z jej stosowania i jakie są wskazania do jej stosowania?

Czym jest magnetoterapia?

Magnetoterapia jest terapią medyczną wykorzystującą pole magnetyczne i stosowana jest w wielu działach medycyny. Stanowi ona wsparcie rehabilitacji, wykazując pozytywne działanie na ludzkie tkanki. Terapia  ta wykorzystuje zdolność przenikania pola magnetycznego do organizmu, przyspieszając rozwój tkanki łącznej i lepsze przyswajanie tlenu. Magnetoterapia wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, bezbolesny i pomocny w dużej licznie chorób i dolegliwości. W niektórych przypadkach dolegliwości chwilowo są odczuwalne mocniej, jednak po szybkim czasie następuje wyraźna poprawa. Jakie są wskazania do magnetoterapii i jak ona przebiega?

Kiedy stosuje się magnetoterapię?

Magnetoterapia wskazana jest w wielu dolegliwościach i schorzeniach, między innymi w: zwyrodnieniowej chorobie stawów i kończyn, reumatoidalnym zapaleniu stawów, stanach pourazowych, trudno gojących się ranach, osteoporozie, zapaleniu oskrzeli, zatok czy jajników. Zabieg magnetoterapii jest całkowicie bezpieczny, a do jego efektów można zaliczyć: poprawienie ukrwienia, wzmocnienie układu odpornościowego, złagodzenie bólu i redukcję obrzęków, przyspieszenie zrastania kości, uzupełnienie ubytków kości po osteoporozie, regeneracja napięcia mięśniowego i tkanki nerwowej. Niezależnie od przyczyny, dla której zastosujemy magnetoterapię, poprawia ona znacznie komfort życia i zdrowia, a także przyspiesza rekonwalescencję. Decydując się na zabieg, warto skorzystać z pomocy specjalistów z dobrych klinik, posiadających wiedzę oraz nowoczesny sprzęt do magnetoterapii zakupiony  na przykład w firmie Bytmed zajmującej się sprzętem medycznym od 28 lat.

Jak przebiega magnetoterapia?

Aby skorzystać z magnetoterapii, nie trzeba do tego specjalnego przygotowania. Jedyną rzeczą, którą należy wykonać przed jej zastosowaniem, jest zdjęcie wszelkich metalowych przedmiotów (również usunięcie protez zębowych) oraz wyłączenie telefonu komórkowego. Pole magnetyczne swobodnie przenika przez elementy ubioru i opatrunki (również gipsowe), więc nie trzeba ich usuwać. Leczoną część ciała umieszcza się w aplikatorze, a pacjentowi podawane są indywidualnie dobierane dawki pola magnetycznego. Magnetroniki posiadają  szeroki zakres częstotliwości pracy pola magnetycznego z jednoczesną zmianą kształtu  np. trójkąt , prostokąt, sinusoida zależnie od potrzeb medycznych. Przyjmuje się, że aby kuracja magnetoterapią przyniosła satysfakcjonujące efekty, należy wykonać serię 10 zabiegów, które trwają od 10 do 30 minut. Jak wszystkie zabiegi fizykalne, również magnetoterapię należy wykonać w serii, aby pole magnetyczne miało szansę zadziałać.

śr. ocena 0 / głosów 0