zabieg dentystyczny

Jakie zabiegi wykonuje chirurg stomatolog?

Chirurg stomatolog wykonuje wiele skomplikowanych zabiegów w obrębie jamy ustnej. Podczas wizyty u stomatologa może się okazać, że zaistniały problem musi rozwiązać wyspecjalizowany chirurg stomatolog. Ekspert dysponuje odpowiednią wiedzą, którą wykorzystuje do bezpiecznego leczenia pacjentów. Kiedy udać się do specjalisty? Sprawdź, jakie zabiegi wykonuje chirurg stomatolog.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Chirurg stomatolog diagnozuje i leczy wiele powikłań zaistniałych w jamie ustnej. Oznacza to, że oferowane przez niego usługi nie dotyczą wyłącznie schorzeń zębów. Specjalista udziela profesjonalnej pomocy podczas rehabilitacji po doznanym urazie. Stomatolog podczas wizyty kontrolnej może skierować pacjenta na zabieg chirurgiczny. W wielu przypadkach dotyczy to potrzeby ekstrakcji, czyli usunięcia zęba. Chirurg stomatolog przeprowadza ten zabieg, gdy sytuacja wymaga użycia specjalistycznego sprzętu.

Wszelkie braki w uzębieniu powinny być jak najszybciej uzupełnione. Nie zawsze wymaga to wszczepienia implantu – istnieje możliwość tzw. autotransplantacji zęba. Zabieg polegający na umieszczeniu jednego zęba w miejsce innego, wykonuje chirurg stomatolog. Dzięki temu pacjent odzyskuje odpowiednią mechanikę szczęk oraz komfort podczas jedzenia i mówienia. Mimo wszystko nie zawsze jest możliwość autotransplantacji zęba. W takich przypadkach należy udać się do chirurga stomatologa, który sprawdzi, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wszczepienia implantu.

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa

Chirurg stomatolog wykonuje między innymi zabieg resekcji wierzchołka korzenia. Polega to na usunięciu zakażonego fragmentu korzenia. Po odpowiednim czasie należy wypełnić miejsce nową kością. Wśród usług oferowanych przez chirurgów stomatologów można również wymienić zabiegi związane z chirurgią plastyczną twarzoczaszki. Takie działania są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które zmagają się ze stanami zapalnymi na skutek doznanego urazu.

Jeżeli doświadczysz komplikacji wymagającej interwencji chirurga stomatologa, udaj się do doświadczonego eksperta, np. do pracownika gabinetu stomatologicznego STOMATOLOGIA.me w Kołobrzegu. Profesjonalny specjalista podejdzie do Twojego problemu w indywidualny sposób, zapewniając przyjazną atmosferę podczas wizyt. Co ważne, chirurdzy stomatolodzy odgrywają istotną rolę w leczeniu raka jamy ustnej. Wiedza, jaką dysponują doświadczeni specjaliści, jest nieoceniona podczas przeprowadzania wielu skomplikowanych zabiegów.

śr. ocena 0 / głosów 0