Jakich lekarzy specjalistów najczęściej szukamy?

Polska służba zdrowia nie zaspokaja potrzeb Polaków. Zmusza nas często do kilkumiesięcznego oczekiwania na wizytę u lekarza. Lekarze węższych specjalizacji zmuszeni są nieraz do umawiania po dwóch pacjentów na tę samą godzinę, żeby pomóc wszystkim chorym. W odpowiedzi na taki stan powstaje coraz więcej placówek świadczących swoje usługi prywatnie.

Prywatne przychodnie i kliniki zyskują na popularności. Przejrzysta zasada: płacę, więc wymagam, zapewnia jakość warunkowaną wolnym rynkiem. Niezadowolony pacjent odejdzie do konkurencji.

Konkurencyjność wymusza na lekarzach ciągłe podnoszenie kompetencji. Pacjentowi zapewnia to opiekę na najwyższym poziomie. W dobie internetu łatwo uzyskać informacje o dowolnym lekarzu. Wymusza to perfekcyjne podejście do świadczonych usług. Ciągłe kształcenie pozwala stosować innowacyjne metody. Wprowadza się je szybciej w prywatnych placówkach zdrowotnych, aniżeli państwowych – informuje ekspert z przychodni B&M Medyk.

Sprawdź, jakich lekarzy specjalistów najczęściej poszukują Polacy.

Dermatolog estetyczny

Z usług dermatologii estetycznej korzysta coraz więcej osób. To, że dbamy o wygląd i zarazem zdrowie skóry dobrze o nas świadczy. Zdecydowanie bardziej wolimy wykonać: peeling, mezoterapię, odmładzającą aplikację kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej u lekarza specjalisty. Jeśli mamy możliwość, wybieramy wizytę u dermatologa estetycznego częściej niż w gabinecie kosmetycznym.

Dermatolog ogólny

Do tego specjalisty wybieramy się głównie w trosce o zdrowie skóry.  Pomocy dermatologa mogą potrzebować najmłodsi – niemowlęta z atopowym zapaleniem skóry. A także nastolatki z nasilonym trądzikiem czy dorośli przy każdej dolegliwości skórnej. A o tę nie trudno. Interwencji specjalisty mogą np. wymagać infekcje grzybicze złapane na basenie. Bardzo ważne, żeby co jakiś czas skontrolować zmiany pigmentacyjne skóry – wszelkie znamiona, pieprzyki czy brodawki.

Okulista

Do okulisty chodzimy regularnie, kiedy mamy stwierdzoną wadę wzroku. Obecny styl życia wielu z nas powoduje uciążliwe dolegliwości, które wymagają konsultacji specjalisty, np. zespół suchego oka. Natomiast natychmiastowej interwencji lekarza okulisty wymagają zapalenie spojówki czy zapalenie powieki. Nieleczone prowadzą do poważnych konsekwencji i znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Istotne jest dla pacjentów, aby wizyta odbyła się możliwie w jak najkrótszym terminie.

Neurolog

Dolegliwości wymagające konsultacji neurologicznej to najczęściej bóle głowy, niedające się uzasadnić osłabnięcia, problemy z pamięcią, zaburzenia snu czy równowagi. Istotne, żeby po wykluczeniu innego podłoża dolegliwości wizyta u neurologa obyła się możliwie jak najszybciej. Szybka i sprawnie przeprowadzona konsultacja może uratować życie. Wiemy o tym i dlatego często szukamy neurologa, żeby ocenił źródło dotykających nas zaburzeń.

śr. ocena 5 / głosów 5