stomatolog

Jak znaleźć dobrego stomatologa?

Wybór dobrego stomatologa może nie być taki prosty, bowiem o kompetencjach i podejściu do pacjenta często decyduje pierwsza wizyta. W poszukiwaniu właściwego specjalisty posiłkujemy się wrażeniami bliskich osób lub opiniami z internetu. Czynnikiem weryfikacyjnym często jest cena, która świadczy o nowoczesnym sprzęcie i wysokiej jakości materiałach używanych w leczeniu.

Właściwe podejście do pacjenta

O dobrym gabinecie stomatologicznym zazwyczaj świadczy pierwsza wizyta. To od niej zależy, czy pacjent w razie potrzeby ponownie wybierze to samo miejsce. Dobry stomatolog powinien właściwie wykonywać swoją pracę, lecz pacjenci często nie są w stanie tego ocenić. Natomiast dużą uwagę zwracają na odpowiednie podejście. Przyjazna atmosfera sprawia, że wiele osób korzystających z usług stomatologicznych w danym gabinecie poleci to miejsce swoim bliskim.

Specjalista z Centrum Medycznego ULTRAMEDIC w Bielsku-Białej tłumaczy: Luźna atmosfera, przyjemna rozmowa i profesjonalna obsługa potrafią sprawić, że wizyta u stomatologa będzie dobrze się kojarzyć.

Opinie innych osób

W poszukiwaniu dobrego stomatologa warto posłużyć się opiniami rodziny i znajomych. Przeważnie dotyczą one osób z wyrobionym doświadczeniem. Można również sprawdzić komentarze w internecie, lecz trzeba mieć na uwadze to, że zazwyczaj piszą je osoby niezadowolone, co może mocno rzutować na ogólną ocenę. Dlatego najlepszym sposobem jest samemu sprawdzić, czy gabinet stomatologiczny odpowiada naszym potrzebom. Ważnym aspektem jest łatwość kontaktu z kliniką. Zapisanie się na wizytę w dogodnym terminie powinno być bezproblemowe niezależnie od tego, czy odbędzie się to telefonicznie, za pomocą maila czy przez recepcję.

Cena i zakres oferowanych usług

Poziom obsługi często przekłada się na cenę. Nie możemy oczekiwać, że w najniższej cenie otrzymamy najlepsze usługi. Cena uwarunkowana jest wieloma czynnikami, m.in. wysokiej jakości sprzętem, stosowanymi technikami czy materiałami użytymi do leczenia. Sama placówka powinna być czysta i zadbana. Wybierając stomatologa przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedniego specjalistę. Żaden dentysta nie będzie rozwiązywał wszystkich problemów kompleksowo, lecz niektóre gabinety stomatologiczne mogą posiadać w swojej ofercie usługi z kilku dziedzin, np. stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej czy protetyki. Dzięki temu, jeśli wystąpi potrzeba zabiegu chirurgicznego lub uzupełnienia uzębienia, nie trzeba szukać kolejnego gabinetu.

śr. ocena 5 / głosów 1