dentysta

Jak pokonać lęk przed dentystą?

Lęk przed dentystą towarzyszy wielu z nas. Wizja charakterystycznego, przeraźliwego bólu sprawia, że niejednokrotnie odwlekamy wizyty w czasie. Tym samym doprowadzamy do pogorszenia stanu naszych zębów i przedłużamy cierpienie oraz dyskomfort odczuwany z ich powodu. Wspomnienia bywają silniejsze. Jednakże obecnie wizycie u dentysty wcale nie musi towarzyszyć ból.

Oswoić lęk

Lęk to bardzo silne uczucie, które jest w stanie paraliżować nasze działania. Odsunięcie go od siebie wymaga nie lada wysiłku. W przypadku lęku związanego z wizytami u dentysty warto jednak spróbować. Stan naszego uzębienia ma bowiem ogromny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia oraz samopoczucia.

Jak to zrobić?

Bardzo często strach pojawia się w związku z doświadczeniami, które mieliśmy w przeszłości. Kiedyś wizyta u dentysty rzeczywiście mogła wiązać się z nieprzyjemnym i intensywnym bólem. Obecnie jednak już nie musimy się bać zabiegów na fotelu dentystycznym. Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny, nowoczesnemu wyposażeniu gabinetów, a przede wszystkim standardowemu stosowaniu znieczulenia, leczenie dentystyczne może być bezbolesne.

Dobór znieczulenia odbywa się pod kątem konkretnego przypadku oraz indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. To sprawia, że zabiegi takie jak ekstrakcja zęba (usunięcie) czy leczenie kanałowe (endodontyczne) są praktycznie bezbolesne.
W każdym profesjonalnym gabinecie stomatologicznym lekarze dokładają wszelkich starań, aby zabiegi przez nich przeprowadzane nie przynosiły pacjentom bólu.

śr. ocena 5 / głosów 3