Jak działa i kiedy należy stosować spray Argotiab?

Suchy spray Argotiab to preparat zawierający TIAB, czyli dwutlenek tytanu połączony kowalencyjnie z nanocząsteczkami aktywnego srebra Ag+, oraz kilka dodatkowych składników. W poniższym artykule przybliżymy Państwu zasadę jego działania oraz wskażemy stany, w których należy zdecydować się na jego użycie. Zapraszamy do czytania.

Działanie sprayu Argotiab

Suchy spray Argotiab ma pojemność 125 ml i jest wyrobem medycznym w formie proszku, który służy do zastosowania miejscowego. Tworzy on barierę ochronną oraz wspomaga naturalne procesy odnowy tkanki. Dzięki swoim właściwościom zapobiega maceracji ran, zwłaszcza ran z wysiekiem, tworzy mikrośrodowisko rany i sprzyja jej gojeniu bez żadnych powikłań. Ponadto zabezpiecza przed tworzeniem się flory bakteryjnej w miejscu zastosowania, czym tworzy lepsze warunki do regeneracji tkanek skóry. W jego skład wchodzi wspomniany TIAB, a także kaolin medyczny, hialuronian sodu, krzemionka oraz gaz: N-butan.

Kiedy należy zastosować spray Argotiab?

Suchy spray Argotiab z nanocząsteczkami aktywnego srebra ma zastosowanie w przypadku leczenia odparzeń u niemowlaków, ran przewlekłych i ropiejących, owrzodzeń oraz innych schorzeń skóry. Przyspiesza proces gojenia ran oraz wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Suchy spray Argotiab jest szczególnie skuteczny przy:

Zakażonych ranach – są to rany, do których dostały się niechciane bakterie powodując infekcje. Niezbędnym procesem w przypadku zakażenia jest zastosowanie związków o działaniu antybakteryjnym.

Wyprzeniach i odparzeniach – powstają one najczęściej w fałdach skórnych i są wynikiem czynników drażniących (pot, substancje chemiczne) oraz niedostatecznego dostępu powietrza. Chociaż nie mają one przyczyny zakaźnej, w procesie ich powstawania może dojść do nadkażenia bakteriami oraz grzybami, które powodują zatrzymanie gojenia.

Maceracji skóry – dochodzi do niej w wyniku nadmiernego zawilgocenia skóry i kontaktu substancji, które mogą podrażnić skórę, takich jak: mocz, kosmetyki, proszki do prania, detergenty.

Odleżynach – wynikają one ze zbyt długiego leżenia i mogą wywołać zakażenie organizmu oraz doprowadzić do przewlekłego i trudnego gojenia rany.

Zespole Stopy Cukrzycowej – jest to jedno z najgroźniejszych powikłań cukrzycy, które prowadzi do utraty czucia bólu i temperatury w obrębie stóp (neuropatia czuciowa). Objawem w takim przypadku może być niezauważenie takich dolegliwości, jak skaleczenie lub oparzenie stopy. W przebiegu cukrzycy dochodzi również do neuropatii ruchowej – zaników mięśni, a nawet zniekształcenia stopy, oraz neuropatii autonomicznej, która prowadzi do zaburzeń troficznych wpływających na owrzodzenia.

Suchy spray Argotiab należy stosować zewnętrznie, z odległości ok. 10-15 cm na dokładnie oczyszczone, umyte i osuszone miejsce, nie częściej niż dwa razy dziennie.

śr. ocena 5 / głosów 4