czarna pasta do zębów

Czarna pasta do zębów. Działanie i zastosowanie

Pojawienie się na polskim rynku czarnych past do zębów wywołało niemałe zdziwienie jak i zainteresowanie wielu osób. Do tej pory, to właśnie biały kolor pasty kojarzył się z efektem wybielającym. Czarna pasta do zębów swój kolor zawdzięcza głównemu składnikowi, jakim jest węgiel aktywny (aktywowany) i to właśnie on, dzięki swoim naturalnym właściwościom sprawia, że zęby stają się bielsze.

Czarna pasta do zębów – działanie

Czarna pasta do zębów swój kolor zawdzięcza głównemu składnikowi, jakim jest węgiel aktywny, inaczej zwany też aktywowanym. Węgiel otrzymywany jest głównie z miazgi drzewnej i jest odpowiedzialny za wybielanie naszych zębów. Czarna pasta ma działanie antybakteryjne, reguluje poziom pH w naszej jamie ustnej i neutralizuje nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu nasz oddech na długo pozostaje świeży. Zawiera ponad 90% naturalnych składników, jest wolna od syntetycznych parabenów i innych związków chemicznych.

Węgiel drzewny zawarty w paście dobrze usuwa przebarwienia i osad z zębów, chroni przed kamieniem nazębnym i wzmacnia dziąsła. Nie powoduje uszkodzenia szkliwa i usuwa przyczyny krwawienia dziąseł. Istotne jest, że czarna pasta nie posiada w składzie fluoru, co oznacza, że mogą ją stosować dzieci oraz kobiety w ciąży – dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem ze sklepu internetowego Martbio, oferującego kosmetyki naturalne, w tym czarne pasty wybielające z węglem drzewnym.

Czarna pasta do zębów – jak stosować?

Regularne stosowanie czarnej pasty do zębów pozwoli utrzymać biały odcień naszych zębów oraz zapobiegnie pojawianiu się kolejnych przebarwień, wynikających z częstego spożywania kawy, herbaty, czerwonego wina czy innych produktów spożywczych wpływających na odcień zębów. Producenci informują, że możemy myć nią zęby 2 razy dziennie, jednak większość osób nie poleca jej używać zbyt często, np. codziennie i w dodatku po każdym posiłku. Najlepiej stosować ją systematycznie, od 2 do 3 razy w tygodniu. Wystarczy niewielką ilość preparatu nanieść na zmoczoną wcześniej szczoteczkę i myć delikatnie zęby, po czym wypłukać usta ciepłą wodą. Możemy stosować ją naprzemiennie z innymi pastami do mycia zębów.

Czarna pasta do zębów – opinie i gdzie kupić?

Czarna pasta wybielająca z węglem ma wielu miłośników. W Internecie możemy spotkać się z wieloma opiniami na jej temat. Są one w większości pozytywne lub neutralne. Większość użytkowników widzi efekty już po pierwszym zastosowaniu, niektórzy po trochę dłuższym upływie czasu. Produkty te możemy zakupić w wielu miejscach, np. czarną pastę wybielającą z węglem Ecodenta dostaniemy w większości drogerii kosmetycznych, w niektórych aptekach czy w sklepach internetowych, gdzie ceny są naprawdę konkurencyjne. Cena pasty to najczęściej kilkanaście złotych. Za taką cenę warto ją zakupić i przetestować, a dzięki systematycznemu stosowaniu będziemy mogli cieszyć się bielszym uśmiechem.

śr. ocena 5 / głosów 1