Ciekawe pozycje z oferty stomatologii estetycznej fachowego gabinetu

Każdy pragnie, aby jego uśmiech był piękny i zdrowy. Stomatologia estetyczna daje możliwość skorzystania z pomocy specjalistów, którzy w profesjonalny sposób zadbają o właściwy wygląd zębów. Dzięki specjalistycznym zabiegom można uzyskać prawidłowy zgryz lub przywrócić biały kolor płytki zęba. Sprawdź, czym dokładnie zajmuje się stomatologia estetyczna i jakie są najpopularniejsze zabiegi.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to szereg specjalistycznych zabiegów, dzięki którym można szybko poprawić wygląd swojego uzębienia. Użycie nowoczesnych metod oraz urządzeń znacząco wpływa na wygląd, ale także samo samopoczucie klienta. Piękny uśmiech to także pewność siebie.  Specjaliści, którzy specjalizują się w stomatologii estetycznej, proponują między innymi:

 • licówki zębów,
 • wybielanie zębów,
 • ortodoncję.

Czym są licówki i jak wygląda ich zakładanie?

Licówki to bardzo cienkie płatki, które stomatolog nakleja na powierzchnię zęba pacjenta. Zastosowanie tego rozwiązania maskuje wszelkie niedoskonałości. Dzięki nim istnieje możliwość przykrycia przebarwień, aż po całkowitą zmianę kształtu zęba. Zabieg ten pozwala na usunięcie wszelkich niedoskonałości wizualnych zęba — tłumaczy specjalista z Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii DENTICA.

Jeszcze kilka lat temu, przed założeniem licówek konieczne było wykonanie szlifowania zębów. Obecnie nie praktykuje się już tych metod, a licówki dobiera się w taki sposób, że wyglądają bardzo naturalnie.

Założenie licówek to rozwiązanie dla każdego, kto pragnie w krótkim czasie cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem bez niedoskonałości. Warto jednak pamiętać, że zabieg ten ma pewne ograniczenia i nie wykonuje się go w przypadku:

 • próchnicy,
 • choroby dziąseł,
 • leczenia kanałowego.

Wybielanie zębów — sposób na piękny uśmiech

Wybielanie zębów daje możliwość uzyskania pięknego i białego uśmiechu. Przed samym zabiegiem koniecznie trzeba przygotować się od strony czysto stomatologicznej. W profesjonalnym gabinecie, przed przystąpieniem do wykonania takiej usługi, konieczna jest konsultacja. Tylko dzięki rzetelnemu wywiadowi można ustalić, jaki jest stan uzębienia oraz jeżeli to konieczne poprawić go.

Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, również w tym przypadku istnieją pewne ograniczenia. Przesłankami do niewykonania zabiegu są:

 • ciąża,
 • cukrzyca,
 • epilepsja,
 • próchnica,
 • nadwrażliwość zębów.

Ortodoncja — zadbaj o zdrowy i piękny uśmiech

Ortodoncja to najbardziej rozbudowana z dziedzin stomatologii. Odpowiada za korektę różnego rodzaju wad zgryzu u pacjentów i poprawne ustawienie szczęki. Krzywe zęby są bardzo trudne do czyszczenia. Jest to także pewien dyskomfort estetyczny. Z pomocą przychodzi ortodoncja, która umożliwia usunięcie i skorygowanie wad.

W ortodoncji wykorzystuje się aparaty ruchome oraz stałe, które wybiera się w zależności od zaobserwowanej wady i zaleceń specjalisty. Często też, w celu zapewnienia odpowiedniej ilości miejsca do skorygowania zgryzu konieczne jest usunięcia zęba lub zębów.

Stomatologia estetyczna to nie tylko licówki, wybielanie zębów, czy założenie aparatu na zęby. To także możliwość wykorzystania koron zębów, mostów, czy protetyki opartej na systemie implantów. Dla wielu osób, zabiegi z zakresu estetyki stomatologicznej są jedynym sposobem na uzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu.

śr. ocena 0 / głosów 0