zegary scienne wystroj wnetrz

Zegar ścienny jako element dekoracji wnętrza

Zegar ścienny jest nie tylko praktycznym elementem wyposażenia wnętrza, ale też jego wspaniałą ozdobą. Nowocześni producenci zegarów ściennych doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest wygląd przedmiotów umieszczanych w pomieszczeniach na stałe. Dysponują też zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, które umożliwiają tworzenie zegarów z rozmaitych materiałów i w najróżniejszych kształtach.

Fenomen nieśmiertelnych zegarów ściennych

Choć większość z nas przywykła już do sprawdzania czasu na telefonach, tradycyjne zegary ścienne w wielu miejscach wciąż okazują się niezbędne. Poczekalnia w gabinecie lekarskim, firmowe biuro czy szkolna klasa to tylko kilka miejsc, w których nie zawsze możemy sięgnąć po telefon. Toteż obecność dużych zegarów wiszących w przestrzeni publicznej nie dziwi. We wnętrzach prywatnych za ich użyciem przemawiają względy estetyczne. Zegar nie tylko ułatwia kontrolę upływającego czasu, ale jednocześnie zdobi przestrzeń. Nowoczesne zegary ścienne pod względem dekoracyjności nie ustępują obrazom i innym urozmaicającym wnętrza dodatkom. W mieszkaniach prywatnych najchętniej wieszamy je w pokojach jadalnych i dziecięcych, w sypialniach i w kuchniach.

Zegarowe morze możliwości

Chociaż klasyczne zegary z okrągłą tarczą nie tracą na popularności, klienci mają do wyboru znacznie więcej możliwości. Tarcza może być ozdobiona elementami przestrzennymi lub wycięta w ażurowy wzór. Dostępne są też modele w fantazyjnych kształtach, np. ananasów, drzew, diamentów, koronkowych serwetek, przy czym zegary różnią się między sobą nie tylko designem, ale też rodzajem materiałów, z których zostały wykonane. Piękne, naturalne drewno czy lśniące szkło akrylowe są łatwe w obróbce i lekkie, co wpływa na bezpieczeństwo wiszącego zegara.

W naszych zakładach wytwórczych posługujemy się nowoczesnymi technikami obróbki, w związku z czym jesteśmy w stanie tworzyć oryginalne, trwałe zegary w szybkim tempie, co oczywiście przekłada się na niższą cenę gotowego wyrobu. Precyzyjne nanoszenie grafik na drewniane tarcze realizujemy z wykorzystaniem technologii grawerowania laserowego. Przygotowanie tarcz w formie skomplikowanych wzorów pełnych detali jest możliwe dzięki wycinaniu na maszynach CNC. Najbardziej popularnymi zegarami są zegary Harry Potter i zegary strażackie, ponieważ nie ma wielu podobnych na rynku

– wyjaśnia przedstawiciel producenta zegarów i sklepu internetowego shoperek.pl.

Jak wybrać zegar na ścianę?

Wybierając nowy zegar ścienny, zwróć uwagę na dominujący styl wystroju wnętrza. Jeśli pokój urządzony jest w stylu klasycznym lub rustykalnym, rozglądaj się raczej za dekoracjami z drewna. Do nowoczesnych wnętrz w stylu pop art i minimalistycznym możesz śmiało wprowadzać odważne elementy. Zanim dokonasz zakupu, upewnij się co do wielkości zegara. To, czy będzie ładnie prezentował się w danym miejscu, w dużej mierze uzależnione jest od całej kompozycji na ścianie. Jeżeli wybierasz zegar do sypialni lub pokoju dziecka, gdzie wskazana jest względna cisza, sięgaj po modele z bezgłośnym mechanizmem. Taki zegar nie będzie utrudniał zasypiania ani rozpraszał młodszego członka rodziny podczas odrabiania lekcji.

śr. ocena 5 / głosów 1