drewniany regał

Zastosowanie regałów z drewna

Drewniane meble od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród zwolenników materiałów naturalnych. Drewno to materiał ekologiczny, a meble drewniane powstają z drzew specjalnie uprawianych dla przemysłu meblarskiego. To główny czynnik, który przekonuje ekologów do wyboru właśnie tego rodzaju mebli. Pośród wielu mebli znajdziemy również drewniane regały, które mają zastosowanie w każdym wnętrzu.

Jak wykorzystać drewniany regał w domu?

Regał to mebel uniwersalny, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, zarówno prywatnym, jak i biurowym. Dodatkowo regał wykonany z drewna może stać się atrakcyjną ozdobą. Warto skorzystać z oferty, jaką zapewniają producenci drewnianych regałów, gdyż ich zastosowanie jest naprawdę szerokie radzi pracownik firmy produkującej nowoczesne meble z drewna Meble K&D.

Oto kilka pomysłów na zastosowanie drewnianego regału w domowych wnętrzach:

  1. Przedpokój, to miejsce, gdzie regał sprawdzi się jako półka na buty lub na akcesoria takie jak szale, rękawiczki, parasole.
  2. Kuchnia jest doskonałym miejscem na ustawienie regału, jeśli lubimy świeże zioła. Zielona bazylia, mięta czy inne przyprawy hodowane w doniczkach dobrze prezentują się na regałowych półkach. Można też go wykorzystać do przechowywania książek kucharskich lub przypraw. Jeśli posiadamy spiżarnię, to zastosowanie w niej regału pozwoli nam na dobrą organizację przy ustawianiu domowych przetworów.
  3. Łazienka. Odpowiednio zabezpieczony drewniany regał może pełnić funkcję toaletki lub miejsca, na którym umieścimy kosmetyki, ręczniki lub inne łazienkowe akcesoria.
  4. Salon. Jest to perfekcyjne miejsce na domową biblioteczkę, a książki ustawione na drewnianym regale dobrze się prezentują i wprowadzają w to miejsce specyficzny klimat.
  5. Pokój dziecka zwykle jest pełen zabawek, które trudno przechowywać w małym wnętrzu. Tutaj sprawdzi się regał o nieco szerszych półkach, mocowany do ściany, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Na wielu półkach można zmieścić naprawdę dużo zabawek. Jeśli zdecydujemy się umieścić zabawki w kolorowych kartonach, będą się dobrze prezentowały na drewnianym regale.
  6. Sypialnia to wnętrze, które ma zapewnić spokój i prywatność, dlatego regał drewniany może tutaj służyć jako podręczna biblioteczka, toaletka lub miejsce, na którym wyeksponujemy nasze ulubione zdjęcia.

Drewniany regal w biurze.

Każdy producent drewnianych mebli dba o wysoką jakość ich wykonania oraz styl, który sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych. Zastosowanie regałów do przechowywania dokumentów, książek, folderów czy segregatorów jest nieograniczone. Wykorzystanie regału w pracy biurowej pomaga dobrze zorganizować pracę. Patrząc na półki od razu widzimy, gdzie znajdują się szukane przez nas dokumenty, co znacznie skraca czas pracy.

śr. ocena 5 / głosów 1