tapeta

Zalety tapet papierowych

Tapety powróciły, jednak tym razem w wielu wersjach: papierowej, winylowej, natryskowej, na fizelinie, a nawet z włókna szklanego… Mimo że nowe typy tapet ściennych cieszą się dużym wzięciem, zwykła tapeta papierowa wciąż pozostaje popularna, co świadczy o jej licznych zaletach. Jakich? Tego dowiesz się, czytając ten tekst. Przekonaj się, jakie przewagi nad nową konkurencją mają tapety winylowe.

 Niezastąpione tapety papierowe

Jeszcze dwie dekady temu tapety papierowe były jedynymi dostępnymi. Nikt wtedy jeszcze nie myślał o tym, że ściany będzie można oklejać tapetami winylowymi czy z włókna szklanego. W tamtym okresie tapety papierowe były niezmiernie popularne i chętnie kupowane. Gościły w wielu polskich domach, co jednak nie zawsze było podyktowane względami estetycznymi…

– Budownictwo PRL-u pozostawiało wiele do życzenia – opowiada specjalista ze sklepu z ozdobami ściennymi Interior Wall Design. – Jednym z wielu problemów były krzywe i chropowate ściany, które pozbawiały wnętrza uroku i sprawiały, że wydawały się one niewykończone. W niczym nie przypominało to współczesnych idealnie gładkich ścian. Trzeba było jakoś sobie radzić. Okazało się, że tapety papierowe doskonale maskują te mankamenty i nadają ścianom równomiernego, a przy tym ciekawego wyglądu niewielkim nakładem pieniędzy i pracy.

Po latach 90. tapety papierowe popadły w niełaskę i przez pewien czas były synonimem wnętrzarskiego kiczu. Moda jednak zawsze zatacza koło i tak było tym razem. Dziś tapety znów zaczynają zdobić domy, biura i lokale usługowe.

Dlaczego klienci chętnie wybierają tapety papierowe?

Tapety ścienne z papieru cieszą się niegasnącą popularnością. Jednym z powodów jest bardzo atrakcyjna cena. Tapeta to ekonomiczny sposób na urozmaicenie wnętrza, a przy tym jej przyklejenie jest znacznie łatwiejsze niż np. położenie paneli ściennych albo innych okładzin. Jeżeli więc jesteś znudzony tym, jak wygląda Twój pokój, a nie możesz sobie pozwolić na pracochłonne metamorfozy, tapety to ozdoby ścienne, których szukasz!

Kolejną ogromną zaletą omawianych tu tapet jest praktycznie nieograniczony wybór wzorów: klasyczne i nowoczesne, stonowane i odważne, jednobarwne i wielobarwne, z fakturą lub gładkie, regularne i nieregularne, imitujące inne materiały, dla dzieci, do salonu… Wybór jest przeogromny!

Jeszcze jedna zaleta tapet papierowych to fakt, że z uwagi na ich cenę oraz możliwość łatwego usunięcia lub zastąpienia kolejną tapetą, nadają się one doskonale jako tymczasowa ochrona ściany. Każdy, kto ma dzieci wie, o czym mowa. Jeżeli Twoja pociecha właśnie przechodzi okres fascynacji kredkami i flamastrami, warto okleić ściany papierową tapetą, którą dziecko może pobrudzić. Gdy podrośnie, wystarczy zdjąć pokrytą arcydziełami tapetę.

śr. ocena 5 / głosów 1