meble-w-sklepie

Zalety mebli sklepowych nierdzewnych

W porównaniu z meblami domowymi te przeznaczone do sklepów są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia i szybkie zużycie. Dlatego muszą być wykonane z materiałów o szczególnej trwałości. Częstym wyborem są sklepowe meble nierdzewne. Jakie są ich właściwości i zalety? Czy meble ze stali nierdzewnej są funkcjonalnym rozwiązaniem, które długo posłuży właścicielom sklepów, pracownikom i klientom?

Meble sklepowe – meble do zadań specjalnych

Meble sklepowe są eksploatowane zupełnie inaczej niż te, które znajdują się w naszych domach. Z tego powodu narażone są na szkodliwe czynniki. Inwestycja w solidne i wytrzymałe meble jest priorytetem w przypadku osób chcących rozpocząć stacjonarną działalność handlową. Na co narażone są sklepowe meble? O tym opowie przedstawiciel firmy Igloo Technika, która oferuje wyposażenie sklepów i gastronomii:

Meble sklepowe to meble do zadań specjalnych. Każdego dnia półki sklepowe muszą radzić sobie z ogromnym udźwigiem, a mimo to nie pękają pod ciężarem towarów. Klienci obijają sklepowe umeblowanie wózkami na zakupy, ale wyposażenie długo pozostaje w dobrym stanie i bez rys, nie wspominając o uszkodzeniach mechanicznych. Intensywna eksploatacja oznacza także częste zabrudzenia i używanie chemii, która ma je usunąć. Meble w sklepach muszą radzić sobie z wieloma czynnikami szkodliwymi – i robią to znakomicie dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów.

Meble sklepowe ze stali nierdzewnej

Jednym z materiałów, który sprawdza się jako surowiec do tworzenia mebli dla sklepów i gastronomii, jest stal nierdzewna. To zasługa jej właściwości fizycznych, mechanicznych, a także wyglądu.

Meble sklepowe ze stali nierdzewnej wykazują wysoką odporność na większość szkodliwych czynników. Fakt, że nie rdzewieją, sprawia, że meble nie niszczą się szybko pod wpływem wilgoci obecnej w powietrzu. Takim meblom niestraszne są produkty płynne, zarówno spożywcze, jak i chemiczne, które czasem są przypadkowo rozlewane w sklepie. Regularne uderzenia zakupowych wózków także nie zaszkodzą sklepowym meblom ze stali nierdzewnej, ponieważ materiał ten jest twardy, solidny i trudno go odkształcić. Jest także odporny na zarysowania, więc przez całe lata wygląda dobrze.

Dużą zaletą mebli ze stali nierdzewnej jest to, że materiał ten daje się formować niemal dowolnie. Dzięki temu na rynku mamy ogromny wybór wyposażenia sklepowego. Półki mogą być pełne albo siatkowe. Ponadto metalowy korpus z łatwością utrzyma ciężkie półki szklane czy z litego drewna. Daje to duże możliwości urządzania sklepu zgodnie z jego profilem, tak aby wnętrze zachęcało do zakupów. Stalowe konstrukcje dają się łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb, a gama produktów dodatkowych zmienia zwykłą półkę w funkcjonalny sprzęt wspierający sprzedaż.

śr. ocena 5 / głosów 5