meble-na-wymiar

Zalety korzystania z mebli na zamówienie.

Wycieczka do sklepu meblowego. Centymetr poszedł w ruch. Sprawdzamy, mierzymy, porównujemy i nasza mina rzednie z każdą chwilą. Okazuje się bowiem, że tak zwane „standardowe wymiary” szafek, półek, czy innych elementów umeblowania, których akurat poszukujemy, nijak się mają do wymiarów aranżowanego przez nas wnętrza. Potrzebujemy standardu na naszą miarę, mebli na zamówienie, które zamiast urządzić wnętrze jakoś, pozwolą to zrobić dobrze.

Dopasowane idealnie do potrzeb  naszych, a nie „statystycznego Kowalskiego” w „statystycznym M” to zaleta nie do przecenienia, którą zapewniają jedynie meble zaprojektowane na wymiar.  W przypadku mebli standaryzowanych skazani jesteśmy na zdecydowanie uboższy katalog wzorów.  W związku z czym, niestety bywa tak, że gdy coś jako tako pasuje gabarytami, to w żaden sposób nie mieści się w naszym kanonie estetycznym.

Zamawiając meble indywidualnie, mamy możliwość doboru materiałów, z których zostaną wykonane.  Możemy również wybrać konkretne elementy wykończenia, takie jak listwy, blaty, okucia, fornir, czy grafika.  Co ważne, także o wyposażeniu w rodzaju ilości półek, rodzaju drzwi, szuflad, czy systemu oświetlenia możemy decydować  indywidualnie.  Te ostatnie punkty są nadzwyczaj ważne zwłaszcza w przypadku mebli kuchennych oraz szaf i garderób.

Nie musimy zastanawiać się nad tym, że danego mebla nie ma w asortymencie, ponieważ zostanie on za chwilę zaprojektowany dla nas.  Nie powinno nas również trapić to, że w danym momencie modny jest dany styl  i trudno w ofercie standardowej znaleźć cokolwiek odbiegającego od głównego nurtu.  Decydując się na meble na zamówienie mamy pewność, że niezależnie, czy jesteśmy piewcami nowoczesnego minimalizmu, czy też amatorami stylu prowansalskiego, bądź rustykalnego nasze gusta zostaną uszanowane.

Przechowywanie

Bez względu na to, czy dysponujemy małą, czy większą powierzchnią oraz niezależnie, czy urządzamy wnętrze domowe, czy biurowe odpowiednio przemyślane regały i schowki ułatwią nam utrzymanie porządku i pozwolą na lepszą organizację.  Często na garderobę, czy szafę na dokumenty zaadaptować można istniejąca wnękę, pustkę pod schodami, bądź miejsce pod skosem.  Niestety tak zwane meble typowe, nie dadzą nam możliwości wykorzystania potencjału tych przestrzeni.  Z tego względu warto zwrócić sie do studia meblowego, zwłaszcza takiego, które dysponuje własna stolarnią.

Historie kuchenne

To, czy pomieszczenie, w którym planujemy kuchnię pomieści wyspę kuchenną oraz szafki z najwymyślniejszymi systemami cargo, czy też nasza kuchnia sama jest raczej wysepką kulinarną w niewielkiej kawalerce, jest kwestią drugorzędną.  Zaletą mebli na wymiar jest bowiem to, że ułatwiają funkcjonalne wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni.  Dzięki nim tworzyć można zabudowy kuchenne dowolnych wysokości i w niestandardowych konfiguracjach, co docenimy zwłaszcza w takich miejscach, jak na przykład zaadaptowane poddasze. Warto zainspirować się realizacjami doświadczonych pracowni, które tak jak Kuchnie Pinio, zadbają nie tylko o estetykę, ale i o wszelkie wymogi ergonomii.

Panele dekoracyjne

Powierzchnie narażone na łatwe zabrudzenie, jak chociażby ściana za łóżkiem, o którą opieramy poduszkę, czy też przestrzeń w sąsiedztwie wieszaka w przedpokoju, bądź miejsce za naszymi plecami w gabinecie, wystawione na codzienne niebezpieczeństwo zarysowania i zabrudzenia odsuwanym fotelem biurowym.  Wszystkie one wymagają ochrony. Decydując się na indywidualnie zamawiane umeblowanie nie mamy takich problemów.  Jednym z bardziej stylowych rozwiązań mogą być panele dekoracyjne: 2D, 3D, czy MDF, które nie tylko ochronią ale także przyciągną wzrok niebanalnymi formami.

Czapka niewidka, czyli maskownica

Meble na wymiar, to nie tylko zabudowy kuchenne, garderoby, zagłówki w sypialniach, czy biblioteki i półki na segregatory.  To również elementy maskujące, pozwalające na przykład niezbyt urodziwy grzejnik schować za ażurową przesłoną, stylistycznie dopasowaną do wnętrza.

Decydując się na meble na zamówienie mówimy „nie” rozwiązaniom niedopasowanym i prowizorycznym.  Przede wszystkim zaś, co do centymetra wykorzystujemy potencjał danego pomieszczenia.

śr. ocena 5 / głosów 6