Jak wybrać stół do jadalni – porady i inspiracje

Osobna jadalnia jest marzeniem wielu osób. Szczególnie tych, które do tej pory musiały gnieździć się w niewielkiej kuchni, często nie mając miejsca, aby spokojnie zjeść. Jadalnia daje ogromne możliwości i ma liczne zalety, a przede wszystkim pozwala wspólnie spędzać czas, jedząc rodzinne posiłki. Dlatego, jeśli twoje marzenie się spełniło i własna jadalnia jest w końcu zrealizowanym pragnieniem, dowiedz się, w jaki sposób dobrać odpowiedni stół.

Odpowiedni rozmiar stołu

Kluczowe znaczenie powinien mieć dla nas rozmiar stołu. Zawsze lepszy jest większy, niż za mały, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy wpadną do nas znajomi albo kiedy nieproszeni, ale zawsze mile widziani goście pojawią się na obiedzie. Dlatego zawsze warto mieć dodatkowe krzesła. Zanim podejmiemy decyzję, powinniśmy dokładnie wymierzyć przestrzeń, którą przeznaczyliśmy na stół, aby się nie okazało, że jednak trochę przesadziliśmy. Dobrym wyborem jest stół rozkładany. Na co dzień zupełnie wystarczy, kiedy będzie złożony, a w razie większych przyjęć będziemy mogli go rozłożyć, zyskując dodatkowe miejsce na potrawy i talerze dla przybyłych gości – komentuje nasz ekspert z firmy Belbazaar.

Kształt również ma znaczenie

Wybór stołu do jadalni to także jego odpowiedni kształt. To już zazwyczaj kwestia gustu – jedni wolą bardziej opływowe stoły, inni zaś – prostokątne czy kwadratowe. Mając małe dzieci, lepiej sprawdzi się pierwsza opcja, ponieważ maluchy nie będą obijać głowami o twarde rogi. Ponadto, przy owalnym stole łatwiej jest usadzić gości.

Z jakiego materiału powinien być wykonany stół?

Najlepszym materiałem na stół jest drewno. To trwałe tworzywo, które wystarczy odpowiednio zakonserwować, aby służyło nam przez lata. Drewniane stoły nie należą do najtańszych, dlatego jeśli chcemy nieco oszczędzić, możemy zdecydować się na płytę drewnopochodną. Jest tańsza, ale jej jakości nie można niczego zarzucić. Ludzie ceniący minimalistyczne wnętrza często kupują stoły z hartowanego szkła. Zastanówmy się, jak chcemy urządzić nasze wnętrze i podejmijmy słuszną decyzję.

Korzystaj z inspiracji

Wybór odpowiedniego stołu wcale nie jest taki prosty, dlatego powinieneś korzystać nie tylko z wartościowych rad, ale również czerpać inspiracje. Możesz odwiedzić znajomych, iść do dobrego sklepu bądź szukać w internecie pomysłów na idealne urządzenie jadalni. Dzięki temu przestrzeń, w której niedługo codziennie będziesz jadł posiłki, będzie dokładnie taka, jak sobie wymarzyłeś.

śr. ocena 5 / głosów 9