okap-scienny

Właściwości i zastosowanie okapów ściennych

Bez okapów kuchennych nie może się obyć praktycznie żadna kuchnia. To one odpowiadają bowiem za pochłanianie nadmiaru pary wodnej, dymu oraz zapachów potraw podczas gotowania, dzięki czemu pomagają w zachowaniu czystego oraz przyjemnie pachnącego powietrza w całym domu. Istnieje kilka rodzajów okapów, do których należą okapy ścienne. Sprawdźmy, jakie właściwości oraz zastosowanie one posiadają.

Okapy ścienne – wydajne urządzenia o nowoczesnym designie

Okapy kuchenne pełnią niezwykle istotną rolę w każdej nowoczesnej kuchni. Ich podstawowym zadaniem jest zachowanie czystego i przyjemnie pachnącego powietrza podczas przygotowywania potraw w kuchni. Oprócz tego, okapy podczas swojej pracy pochłaniają także nadmiar wilgoci oraz dym, pochodzące z przygotowywanych potraw. Do najpopularniejszych rodzajów okapów należą okapy ścienne; jak sama ich nazwa wskazuje, montowane są one bezpośrednio do ściany. Okapy ścienne charakteryzują się nowoczesnym wyglądem oraz bogatą kolorystyką, dzięki czemu mogą zostać idealnie przystosowane do wystroju kuchni oraz pozostałych obecnych w niej mebli i sprzętów AGD. Nowoczesne okapy tego rodzaju, np. okap OK-6 Titan firmy Vilpe, mają także wygodne i niezwykle funkcjonalne sterowanie dotykowe, które pozwala na szybką regulację mocy ich pracy oraz ułatwia obsługę. Atutem tego modelu jest także możliwość sterowania jego pracą za pomocą dołączonego do zestawu pilota. Okap wykonany jest w całości ze szkła hartowanego, dzięki czemu idealnie wpasuje się w wystrój każdej nowoczesnej kuchni.

Okapy ścienne – urządzenia niezbędne w każdej kuchni

Okapy ścienne użytkowane są głównie w prywatnych domach, w których zapewniają wysoki komfort podczas przygotowywania domowych potraw oraz dbają o czystość powietrza w całym domu i mieszkaniu. Warto także wiedzieć, że nowoczesne okapy ścienne to także urządzenia charakteryzujące się cichą pracą oraz wysoką wydajnością. Takie cechy posiada np. okap ścienny Vilpe OK-6 Cristal Glass, który wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz oraz zdalne sterowanie pilotem. Zaletą tego modelu jest także wyposażenie w żarówki LED, które są energooszczędne. Oprócz zastosowań typowo domowych, nowoczesne okapy ścienne mogą być także z powodzeniem wykorzystywane do oczyszczania powietrza podczas gotowania w kuchniach w restauracjach oraz innych, bardziej wymagających miejscach. Występują bowiem w kilku rozmiarach, dzięki czemu mogą zostać dopasowane swoją wielkością także do rozmiarów pomieszczenia, w którym będą pracowały. W trzech różnych rozmiarach występuje m.in. okap ścienny Vilpe OK-6 Cascada, który możemy kupić w rozmiarze 600, 800 lub 900 mm.

śr. ocena 5 / głosów 5