szafki scienne

Wariacje z szafkami ściennymi

Znudziły Ci się już proste drewniane półki na ścianie? Nie masz pomysłu, na co je wymienić? Chciałbyś odmienić swój pokój i zaskoczyć swoich bliskich? Koniecznie przeczytaj!

Szafki ścienne jako oryginalna ozdoba

Raczej nikt nie pomyślałby, że szafka na ścianie może być jednocześnie ozdobą samą w sobie. Czemu nie? Liczba pomysłów na oryginalne półki jest niemal nieskończona! Czy widzieliście półki ścienne w kształcie plastra miodu, ślimaka, gwiazdy albo drzewa? To tylko przykłady takich wariacji.

Odpowiedni plan

Takie szafki zajmują jednak sporo miejsca na ścianie, dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup, powinniśmy wygospodarować wolną przestrzeń. Co ciekawe, oryginalne szafki są bardzo bogatym zdobieniem, dlatego powinniśmy zrezygnować z innych detali i dodatków, aby w pomieszczeniu nie zapanował przesyt. Często poszczególne półki w takich łamanych formach są opadające, krzywe albo o innych nietypowych kształtach – nie zawsze wobec tego zmieścimy na niej wszystkie książki lub przedmioty codziennego użytku. To rozwiązanie zapewnia bardziej zdobienie niż pakowność.

Ogromny wybór

Efektowne są szafki w kształcie dużych liter, okręgu, o niesymetrycznych kształtach i różnorodne łamańce. Spektakularne wrażenie osiągniemy także dzięki szafkom narożnym, które przechodzą z jednej ściany na drugą, albo tym przewróconym pod skosem czy półokrągłym.

Wariacji jest całe mnóstwo, pamiętajmy, że szafki można modyfikować kolorystycznie. Kolor zewnętrzny może kontrastować z kolorem na wewnątrz na wiele różnych sposobów.

Oryginalne szafki czynią wnętrze dynamicznym. Niech nasze wnętrze ożyje!

śr. ocena 4.3 / głosów 3