biuro-jednoosobowe

W jaki sposób urządzić jednoosobowe biuro?

Aranżacja biura od początku powinna być dokładnie przemyślana – tylko wtedy plan zagospodarowania pomieszczenia będzie sprzyjał komfortowej pracy. Warto pamiętać, że nawet niewielkie biuro jednoosobowe jest wizytówką firmy, dlatego trzeba je zaaranżować w przemyślany sposób. O czym konkretnie warto pamiętać podczas jego urządzania?

Powiększenie małego biura – na co zwrócić uwagę?

Biuro jednoosobowe bardzo często zajmuje małą przestrzeń. W tej sytuacji warto pamiętać, aby urządzić je tak, by mimo niewielkich rozmiarów stanowiło ono przestrzeń komfortową i praktyczną. Aranżując małe wnętrze, należy skupić się na tym, by było ono jasne – to optycznie je powiększy. Idealnie na ścianach sprawdzą się np. biel, beż, szarości i jasne, pastelowe barwy. Warto pamiętać, by w jasnej tonacji była również podłoga – ciemne barwy ją skutecznie pomniejszą.

Warto zdecydować się ponadto na zamianę małych płytek i paneli na większe. Dużą rolę w aranżacji niewielkiego biura odgrywa także oświetlenie. Zamiast dużej lampy wiszącej lub stojącej, których intensywne światło przytłacza pomieszczenie, lepiej zdecydować się na oświetlenie punktowe bądź podwieszane sufitowe. Z kolei, w kwestii wyposażenia należy skupić się na umieszczeniu w biurze tylko najważniejszych przedmiotów – za duża liczba mebli będzie przytłaczać oraz wprowadzać w nim chaos. Aby aranżacja biura już od samego początku przebiegała pomyślnie, podczas projektowania przestrzeni należy mieć na uwadze to, jaki rodzaj pracy będzie w niej wykonywany.

Jak wyposażyć biuro jednoosobowe?

Podstawowym wyposażeniem jednoosobowego biura są biurko, krzesło biurowe, szafa na dokumenty oraz – w miarę możliwości – dodatkowy stolik i kanapa lub fotele do przeprowadzania rozmów biznesowych. Chociaż biura jednoosobowe często są niewielkie, to warto w nich zadbać również o dodatki, które zwiększą komfort pracy oraz poprawią atmosferę miejsca.

Jednoosobowe biuro warto wyposażyć w ciekawy obraz lub motywujący plakat. Można skusić się również na półkę ze specjalistycznymi książkami. Ciekawą opcją jest także wprowadzenie do wnętrza roślin, które nie tylko je ożywią, ale również oczyszczą powietrze – podkreśla specjalista z firmy Interbiuro z Warszawy.

Z kolei, aby zwiększyć komfort, warto popracować także nad ergonomią i wyposażyć je w podnóżek, regulowane biurko oraz dopasowane do sylwetki krzesło biurowe. Dodatkowo, należy również pomyśleć nad minimalizacją potrzebnych sprzętów i tak np. zamiast dwóch urządzeń – skanera i drukarki – wyposażyć biuro w jedno urządzenie wielofunkcyjne.

śr. ocena 5 / głosów 5