Szafy na wymiar

Szafy na wymiar – gdzie i kiedy się sprawdzają?

Szafa jest niezbędna w każdej przestrzeni mieszkalnej. Przede wszystkim używana jest do przechowywania ubrań, jednak w zależności od rodzaju danego pomieszczenia, może także pełnić inne funkcje. Szafy na wymiar są o tyle lepszym rozwiązaniem od szaf tradycyjnych, że można je dopasować do wąskich pomieszczeń, wnęk, skosów i wszelkich niedogodności, a przy tym zachować swoje osobiste preferencje.

Szafa dostosowana do wnęki

Szafy na wymiar przede wszystkim montuje się we wnękach na korytarzach w mieszkaniach lub w domowych garderobach. Umieszczanie gotowej szafy w murowanej wnęce nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na różnice w rozmiarach, które na pewno się pojawią oraz problemy mogące wystąpić przy jej otwieraniu. Szafę zaprojektowaną na wymiar fachowcy bez problemu zamontują zarówno w szerokiej jak i wąskiej wnęce. Można zagospodarować w niej miejsce na płaszcze, buty i parasole lub stworzyć z niej schowek na mniej potrzebne rzeczy.

Szafa na całą ścianę

Meble na wymiar są warte uwagi ze względu na możliwość dostosowania każdego szczegółu do swoich własnych preferencji i oczywiście do wymiarów określonego wnętrza. Dlatego doskonale odpowiadają potrzebom osób, które wolą same wszystko zaprojektować. Szafy na wymiar mogą doskonale nadawać się do miejsc, które są trudne do zagospodarowania. W przypadku wąskiego i długiego pokoju możliwy jest montaż na powierzchni całej ściany. Szafa wpasuje się także na poddaszu w niestandardowe wnętrze powstałe przez skosy połaci dachowych. Dzięki temu pomieszczenia, które trudno zaaranżować, mogą okazać się bardzo przydatne. Duża szafa sprawdzi się jako element garderoby, biblioteczki czy pokoju dziecięcego.

Brak niezaaranżowanych przestrzeni

Umieszczenie gotowej szafy nigdy nie zajmie całej dostępnej przestrzeni ze względu na jej standardowe rozmiary. Zarówno nad nią jak i obok niej pozostaje miejsce, których nie da się już zaaranżować. Będzie się tam zbierać kurz i różnego rodzaju bród, a jedynym zastosowaniem może być wciskanie rzadko używanych podłużnych rzeczy. Zupełnie inaczej jest w przypadku szafy wykonanej na wymiar, którą możemy dostosować wszędzie tam, gdzie chcemy. Projektowanie według własnych preferencji uwzględnia nie tylko wielkość, ale również wykończenie, klamki, określny rozstaw półek czy dodatkowe elementy, takie jak np. lustra na skrzydłach.

Specjalista z firmy STar w Warszawie dodaje: Klient ma także wpływ na głębokość szafy, dlatego bez problemu można ją dostosować do innych mebli w pokoju.

 

śr. ocena 5 / głosów 1