W jaki sposób powinna być umeblowana recepcja

Recepcja jest miejscem reprezentatywnym. To w tym pomieszczeniu goście i petenci mają pierwszą styczność z naszą firmą, powinna więc robić naprawdę dobre wrażenie, rozumiane nie tylko w sensie wizualnym, ale również funkcjonalnym. W końcu właśnie to pierwsze wrażenie decyduje o dalszej współpracy. Jak powinna być umeblowana recepcja?

Lada recepcyjna

Lada recepcyjna to w zasadzie synonim recepcji – jeśli próbujemy wyobrazić sobie recepcję, to okazała lada jest pierwszą rzeczą, o jakiej pomyślimy. I tak też powinno być. Lada ma robić dobre wrażenie na każdym, kto ją zobaczy. Ale nie tylko – lada ma być również maksymalnie funkcjonalna dla osoby, która za nią pracuje. Nie tylko dlatego, że będzie mogła sprawnie i wydajnie pracować, ale dlatego, że nasz gość lub petent będzie widział, czy umieściliśmy taką lub inną ladę tylko dlatego, że ładnie wygląda a nie dlatego, że dobrze służy. A to robi równie duże wrażenie (o ile nie większe), jak jej wygląd.

Fason, kształt i wymiary lady zależą oczywiście od wielkości i wystroju pomieszczenia, w którym będzie się ona znajdować. W nowoczesnych wnętrzach lepiej się sprawdzą równie nowoczesne i designerskie lady, a w bardziej stonowanych wnętrzach te klasyczne czy retro. Zwróćmy uwagę, aby wszystkie meble w recepcji ze sobą współgrały – zarówno w kwestii stylu, jak i kolorów; w końcu lada to nie jedyny mebel będący na wyposażeniu recepcji.

Jakich jeszcze mebli potrzebujemy do recepcji?

Aby się tego dowiedzieć, wyobraźmy sobie, że jesteśmy gośćmi w firmie czy gabinecie. Gdy wejdziemy i będziemy musieli chwilę poczekać, ze pewnością przydadzą się nam krzesła lub nawet kanapa. Jest to w zasadzie podstawowy wymóg recepcji, abyśmy nie zmuszali naszych gości do oczekiwania na stojąco. Następnym ważnym elementem recepcji jest wieszak lub szafa na ubrania, w której będzie można zostawić swoje ubrania. Jest to szalenie ważne zwłaszcza zimą i jesienią. W tej porze roku przyda się też stojak na parasole.

Osobną sprawą są meble dla pracowników recepcji. Jak by na to nie patrzeć, muszą oni mieć możliwość pracować wydajnie i wygodnie. Dlatego też należy im zapewnić szafki na dokumenty, pojemniki i inne rodzaje organizerów. Dobre i funkcjonalne meble recepcyjne również i nam ułatwią pracę – odczujemy to w momencie, gdy będziemy potrzebować jakiegoś ważnego dokumentu, a pracownik będzie mógł szybko do niego dotrzeć. Dlatego warto wybierać meble do recepcji u firm, które mają doświadczenie w ich produkcji, jak np. Stecko Meble.

śr. ocena 5 / głosów 4