meble kuchenne

Rodzaje mebli kuchennych

Kuchnia nazywana jest często sercem całego domu. To tutaj zbierają się wszyscy domownicy. Warto zadbać o klimat i funkcjonalność tego miejsca. Jak to zrobić. Najlepiej zacząć od umeblowania całego pomieszczenia.

Rodzaje mebli ze względu na pełnioną funkcję

Meble kuchenne można podzielić na trzy główne kategorie:

  • meble do zabudowy (szafki wiszące i stojące)
  • meble „wolno stojące” (stoły do jadalni, krzesła)
  • dodatki (wszelkiego rodzaju półki na przyprawy i inne niezbędne w kuchni drobiazgi)

Rodzaje mebli ze względu na rodzaj materiału

Na początku powinniśmy określić materiał, z którego chcemy, by wykonane były nasze meble. W przypadku mebli kuchennych wybór jest stosunkowo prosty: naturalne drewno, płyty laminowane, plus ewentualnie inne materiały (szkło, pleksiglas, stal itp.), które wykorzystywane są w celach typowo dekoracyjnych. Oczywiście do tego dochodzą różne warianty łączące w jednym meblu kilka rodzajów materiału.

Meble kuchenne (drewno)

Drewno to najszlachetniejszy, a co za tym idzie także najdroższy materiał, jak może być wykorzystywany do wyprodukowania mebli kuchennych: od szafek do zabudowy, poprzez stoły i krzesła, aż po całą drewnianą galanterię kuchenną. Jeśli zależy ci na prestiżu – wybór może być tylko jeden: naturalne i zarazem niepowtarzalne naturalne drewno. Najczęściej sosnowe, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by było to drewno liściaste.

Meble kuchenne (płyty MDF, wiórowe, fornirowane)

Płyty MDF i pokrewne to najczęściej wybierany materiał do budowy mebli kuchennych. Powodem jest nie tylko niższa cena surowca, lecz także prostota obróbki oraz funkcjonalność samych mebli. Wśród zalet tego rodzaju mebli można wymienić między innymi łatwość utrzymania ich w czystości, ogromny wybór deseni oraz szybkość montażu. Nie można zapominać w tym miejscu o meblach wykonywanych na wymiar. Dzięki nowoczesnym technologiom, wycięcie płyt, a następnie złożenie ich w całość jest procesem szybkim i niezwykle precyzyjnym. Oznacza to jedno: możliwość idealnego spersonalizowania oferty sklepu meblowego.

Jeśli zakup mebli kuchennych spędza ci sen z powiek – odwiedź salon Bonus 33Meble w Szczecinie i wybierz coś w sam raz dla siebie i Twojej rodziny. Albo wejdź na stronę http://www.33meble.pl i zapoznaj się z zamieszczoną tam ofertą.

śr. ocena 5 / głosów 5