umeblowanie

Podświetl swoje meble i nadaj wnętrzom charakteru

Podświetlane meble są wyrazem awangardy, stanowią wspaniałą kompozycję z oświetleniem danego pomieszczenia – współgrają ze sobą, tworząc niesamowity nastrój i upiększając nasze wnętrza.

Wybieramy podświetlane meble

Okazuje się, że mamy pełną dowolność, jeżeli chodzi o wybór mebli do podświetlenia. Tak naprawdę nie musimy mieć żadnych ograniczeń. Początkowo mogliśmy zaobserwować podświetlane szafki, dzisiaj wyobraźnia nie zna granic, w związku z czym nasze oczy cieszą oświetlone krzesła, stoły, a także urządzenia sanitarne!

Wyobraźmy sobie szafkę ścienną za czarnym szkłem podświetloną wewnątrz białym światłem. Taki pomysł dodaje niezwykłej klasy, szczególnie, gdy w środku ustawimy np. wytworne kieliszki na wino. Wystarczy oświetlić szafkę pod telewizor, aby oglądanie filmu zamieniło się w prawdziwy seans kinowy.

Oświetlamy same szklane półki, całe szafki, meble w salonie, pokojach, nawet łóżko w naszej sypialni, ale to nie wszystko! Szczególnie zaskakujące są świecące meble w kuchni i łazience. W łazience rozświetlić możemy lustro, a także wannę albo kabinę prysznicową. W kuchni natomiast – krzesła barowe, barek i stół. Oświetlenie dodaje klasy, oryginalności, nietypowego charakteru wnętrzom, upodabnia je do pomieszczeń restauracyjnych, klubowych.

Jakie oświetlenie wybrać?

Przede wszystkim mamy do wyboru nie tylko białe światło, możemy wybrać również kolorowe – cała paleta barw zachęca do stworzenia bajkowego pomieszczenia. Także rodzaj oświetlenia daje nam wiele możliwości. Zwykłe żarówki zostały wyparte przez nowatorskie rozwiązania. Bardzo powszechne stały się diody ledowe. Pozwalają one uzyskać zamierzony efekt, dzięki możliwości tworzenia dowolnych kształtów, nie tylko punktowych. Pozostałymi wariantami są również światłowody i halogeny, umożliwiające kreowanie różnorodnych form.

Każdy może urządzić sobie iluminację świetlną we własnym domu!

śr. ocena 4.5 / głosów 2