Podstawowe wyposażenie gabinetu medycyny estetycznej

Każdy gabinet medycyny estetycznej jest miejscem, które wymaga odpowiedniego wyposażenia. Istotne jest profesjonalne zaopatrzenie w specjalistyczny sprzęt i nie tylko. Równie istotnym dodatkiem są same meble. Stworzona przestrzeń powinna być komfortowa nie tylko dla pacjentów odwiedzających placówkę, ale również dla specjalistów wykonujących swoją pracę.

Jak powinien wyglądać profesjonalny gabinet?

Najważniejszym elementem, na który należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jest dopasowanie gabinetu do oferowanych w nim usług. Oznacza to nie tylko wyposażenie go w odpowiedni sprzęt do wykonywania zabiegów, ale również meble, akcesoria czy inne dodatki. Aranżacja wnętrza stanowi kwestię indywidualną, jednak należy pamiętać o zasadzie, która wskazuje, że wnętrze powinno być:

  • przytulne,
  • eleganckie,
  • estetyczne, tak aby zachęcało do korzystania z usług gabinetu,

Komfortowe i piękne wnętrze wpływa na samopoczucie pacjentów i bardzo często pomaga zdecydować się na ponowną wizytę. Odpowiednio urządzony gabinet sprzyja pozyskiwaniu chętnych na zabiegi. Niekiedy warto zrezygnować z chęci samodzielnego wykonania aranżacji na rzecz zlecenia tego zadania projektantowi wnętrz lub architektowi. Zdarza się, że niewielkie detale dodane przez specjalistów wpływają na postrzeganie całej przestrzeni. Profesjonalista pomoże w wyborze odpowiednich mebli, dodatków oraz co najważniejsze – oświetlenia. Odpowiednio oświetlony gabinet to podstawa w przypadku wykonywania różnych zabiegów, w których liczy się precyzja.

Wyposażenie – jaki sprzęt powinien znaleźć się w gabinecie medycyny estetycznej?

Jak podkreśla pracownik firmy KT Medical Sp. z o.o.:

Najważniejsze funkcje pełni sprzęt, jaki znajduje się w gabinecie. Nie bez znaczenia są również wszelkiego rodzaju akcesoria do wykonywania oferowanych zabiegów. Wyposażenie znajdujące się w gabinecie medycyny estetycznej powinno być ściśle powiązane z zabiegami, jakie oferowane są w danym miejscu. Jeżeli gabinet dopiero w przyszłości ma zamiar rozszerzyć ofertę o dodatkowe usługi, nie ma potrzeby decydowania się na zakup sprzętu wcześniej, ponieważ tylko zajmie on niepotrzebnie miejsce. Warto zaopatrzyć się wyłącznie w to, co niezbędne jest w danym momencie – dodaje.

Istnieje jednak kilka podstawowych elementów, które powinny znaleźć się w każdym gabinecie medycyny estetycznej i to niezależnie od oferowanych usług. Pierwszym z nich jest fotel kosmetyczny. Decydując się na fotel kosmetyczny, warto postawić na model uniwersalny, przy pomocy którego można prowadzić kilka rodzajów zabiegów – np. zarówno na twarz, jak i ciało. Trafnym wyborem jest fotel, który może być rozłożony na płasko oraz ma otwór na twarz. W gabinecie medycyny estetycznej przydatne będą także:

  • stoliki do wykonywania zabiegów na dłonie,
  • regały na wykorzystywane podczas zabiegów preparaty,
  • szafki, w których można schować zapas akcesoriów.

Wyposażenie gabinetu medycyny estetycznej jest inwestycją na długie lata. Ważne, aby odpowiednio wybierać potrzebny sprzęt oraz dodatkowe wyposażenie. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w produkty wysokiej jakości, które sprawdzą się podczas intensywnego wykorzystania.

śr. ocena 5 / głosów 5