Naklejki z nadrukiem świetnym sposobem na dekorację pomieszczenia

Naklejki kojarzą nam się przede wszystkim z gadżetami dla dzieci i cenami przyklejanymi na produkty w sklepie. Mamy jednak na rynku również takie, które mogą odmienić wygląd naszego wnętrza. Mogą być przyklejane do ścian pokrytych tapetą, farbą, a nawet wykończonych płytkami ceramicznymi. Najlepsze naklejki wykonane są z uplastycznionego PCW, które można delikatnie czyścić zwilżoną ściereczką.

Jak wyglądają naklejki do dekoracji?

Naklejki dekoracyjne w sklepach możemy kupić w różnych rozmiarach. W mniejszych punktach sprzedaży znajdziemy tylko naklejki zoptymalizowane. Można je łatwo przewozić i transportować, wycinać i montować. W większych sklepach oraz u producentów możemy zamawiać naklejki w znacznie większym rozmiarze. Jeżeli na przykład zależy nam na pokryciu naklejkami dosyć sporej powierzchni, możemy poprosić, czy naklejki zostały przygotowane w kilku mniejszych fragmentach. Większości z nas to znacznie ułatwia pracę. Do zalet tego rodzaju dekoracji należy szybkość aplikacji. Po prostu – przyklejamy naklejkę bez konieczności używania żadnego dodatkowego środka, a praca jest niezwykle prosta. Naklejki do dekoracji wnętrz trzymają się na ścianie przez kilka lat. Jeśli zdecydujemy się na demontaż, jest to również bardzo proste. To, czy naklejka odejdzie w całości i nie zostanie uszkodzona, zależy od tego, czy zdejmiemy ją w sposób delikatny. Jak będzie wyglądała ściana pod spodem? To już zależy od trwałości tynku i farby. Na rynku znajdziemy także naklejki typu Easy Dot, których możemy używać wielokrotnie – takie możliwości daje nam specjalny klej zastosowany do ich produkcji.

Jak przykleić naklejkę?

Tak jak w przypadku każdej innej ozdoby, którą nakładamy na ścianę, powinniśmy zadbać o to, by jej powierzchnia nie była zatłuszczona, by była sucha i gładka. Jeśli ściana jest jednak zatłuszczona, możemy kupić w sklepie specjalny środek czyszczący i stosować się zgodnie z jego instrukcją. Jeżeli naklejka będzie umieszczona na tapecie winylowej, warto przetrzeć ją wcześniej spirytusem. Duże naklejki transportowane są zwinięte w rolki. Warto na dobę przed przystąpieniem do pracy rozwinąć rolkę i ułożyć ją na płaskiej powierzchni, by materiał „odpoczął” – mówi nam przedstawiciel firmy Franc Gardiner ze Świdnicy. Jeśli nasz wzór składa się z wielu elementów, staramy się najpierw ułożyć je i dopasować do siebie na podłodze, by przypadkiem się nie pomylić. Przystępujemy do klejenia – i nasze wnętrze przechodzi metamorfozę!

śr. ocena 5 / głosów 4