pościel

Modna pościel. Przegląd dostępnych wzorów

Moda panuje nie tylko na wybiegach. Popularne trendy, wzory i kolory przenikają do każdej sfery naszego życia. Możemy zatem się z nią spotkać także i w sypialni. Współczesna pościel, oprócz funkcji czysto praktycznych, pełni również funkcje estetyczne. I dobrze! Nie ma bowiem nic przyjemniejszego niż udany i pełen relaksu sen. Przeczytaj i sprawdź, jakie obecnie wzory pościeli są modne.

Nieśmiertelna klasyka, czyli czarno-białe wzory

Czerń i biel należą do podstawowych barw. Podobnie sytuacja wygląda w kanonach mody. Oba te kolory zawsze znajdują swoje miejsce w kolejnych kolekcjach. Zmieniają się jedynie wzory – ich wielkość oraz rodzaje.

Obecnie, obok klasycznej kraty i kropek, które na stałe wpisały się w szeroko rozumianą branżę tekstylną, modne są różnego rodzaju geometryczne wzory, bardziej i mniej zagęszczone. Jeśli więc lubisz czerń i biel, to zdecydowanie polecamy zakup tego typu pościeli.

W przypadku czarno-białych wzorów, co istotne, aranżacja naszej sypialni nie ma większego znaczenia. Te klasyczne kolory, komponują się bowiem doskonale z większością innych barw. Warto jedynie zwrócić uwagę na wzór. W przypadku bogato urządzonych wnętrz sprawdzą się wzory mniej gęste i duże. W przypadku oszczędnych aranżacji sypialnianych zaś – gęste i drobniejsze.

Flamingi

Od czerni i bieli przechodzimy do wzorów, których znakiem rozpoznawczym są, królujące obecnie dosłownie wszędzie, flamingi. Wizerunek tych wyjątkowych ptaków możemy znaleźć na ubraniach, meblach, zeszytach, naczyniach, ścianach oraz produktach spożywczych. Ostatnimi czasy stały się również znakami firmowymi wielu nowo powstałych lokali gastronomicznych. Nie może ich zatem zabraknąć i na pościeli.

Piękne, duże i soczysto różowe flamingi na kontrastującym z ich barwą – błękitnym lub zielonym tle, wzbogaconym o wzory roślinne, to obecnie prawdziwy hit. Dla tych, dla których taki kontrast kolorystyczny jest zbyt intensywny, polecamy flamingi na szarym tle, gdyż odcienie różu i szarości przepięknie się ze sobą komponują.

Wzór pościeli, na którym goszczą flamingi, zdecydowanie wpisze się w nowoczesny styl aranżacji sypialni. Tego typu pościel z pewnością ucieszy osoby, ceniące sobie tak modę, jak i wyrazistość stylu.

Pościel 3D

A teraz coś dla fanów soczystych, niepowtarzalnych barw i realistycznych wzorów – pościel 3D. Pościel z nadrukiem 3D nieustannie zdobywa nowych fanów, zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie?

Jak wyjaśnia nasz rozmówca ze sklepu internetowego takaposciel.pl: Pościel 3D wyróżnia ogromna głębia tak wzorów, jak i kolorów, dzięki czemu znajdujące się na niej motywy do złudzenia przypominają realne obrazy.

Jak to możliwe?

Efekt 3D zapewnia pościeli zastosowanie nowoczesnej technologii tak zwanego reaktywnego nadruku, który to wywołuje u odbiorców percepcję przestrzenną – dodaje nasz rozmówca.

Pościel 3D z pewnością przyniesie mnóstwo radości naszym dzieciom, szczególnie jeśli znajdzie się na niej wzór, przedstawiający podobiznę ukochanego zwierzątka czy sportowca. Pościel 3D to także świetna propozycja dla osób dorosłych, ceniących sobie doznania estetyczne, zbliżone do tych, związanych z fotografią. Wzory na pościeli 3D przypominają bowiem realistyczne i piękne zdjęcia.

śr. ocena 5 / głosów 1